PAYLAŞ

Geometrik Tasarımı Evde Nasıl ve Nerelerde Kullanabilirsin?

Yayınlanma tarihi: 21.10.2020

Geometrik tasarımı evde nasıl ve nerelerde kullanabilirsin?

Geçtiğimiz sene dönüp bir daha bakmayacağımız şeyler bu senenin modası haline gelebiliyor. Kendimizi de bir anda o değişime kapılmış giderken yakalayabiliyoruz. Bu değişim her yerde geçerli olduğu gibi ev dekorasyonunda da geçerli. Önceleri yalnızca dışarıdaki kafe ve restoranlarda görebildiğimiz geometrik dekorasyon son birkaç yıldır evlerimizin içerisine de sızmış vaziyette. İşin iyi yanı ise geometrik dekorasyonu tek bir tarzın içine sığdırabilmemiz mümkün değil. Yani yalnızca modern ya da klasik tarzın içinden çıkabilir diyerek onun alanını daraltamayız. Hatta tam tersine vintage bir mobilyanın da herhangi bir geometrik desene ya da forma sahip olması gayet olası. Bu da ona geometrik tasarım diyebilmemiz için gayet yeterli bir sebep. Ayrıca geometrik dekorasyonla evin görünümünü sıradanlıktan fazlasıyla uzaklaştıracağın da kesin! Şimdi gelelim geometrik dekorasyonu eve nasıl uygulayabileceğine…

Mobilyalar ve geometrik tasarım

Aslına bakarsak bunun net bir kuralı yok fakat yine de birkaç öneriden bahsedelim. Önce mobilyalardan başlayalım. Örneğin artık kullanışlılığından emin olduğumuz L tipi koltuklar geometrik dekorasyona müthiş bir örnek olabilir. Koltuğunun üzerine koyacağın yastıkların geometrik desenleri olmasına dikkat edebilir ayrıca bunu dairesel bir orta sehpa ile de kombinleyerek geometrik dekorasyona sahip bir oturma odasını kolaylıkla elde edebilirsin. Sandalyelerini de kübik tarzda farklı şekillerde seçebilirsin. Ayrıca geometrik ayak tasarımlı çalışma masaları da mevcut. Evin farklı köşelerine koyabileceğin bol geometrik desenli minderleri de unutmamakta fayda var.

Aksesuarlar ve geometrik tasarım

Koni şeklinde avizeler ya da lambalar geometrik dekorasyona uygun mobilyaların için çok iyi bir tamamlayıcı olabilir. Vazolarda ya da masanın üzerinde öylesine barındırdığın bir dekoratif aksesuarda bile geometrik tasarımlar bulabilirsin. Üçgen, kare, altıgen modelde geometrik rafları da unutmamak gerek. Geometrik dekorasyonuna katkı sağlayan tüm aksesuarları burada tutabilmen mümkün. Ayrıca daire, dikdörtgen ya da kare şeklindeki bir ayna da geometrik dekorasyonunu tamamlamanda yardımcı olabilecek bir aksesuar seçeneği. Halılar için ayrı bir paragraf açmakta fayda var çünkü geometrik dekorasyon deyince zihinlerde fazlasıyla yer kaplıyorlar. Geometrik oyunlarla karşımıza sıklıkla çıkmaya başlayan bu halılar modern bir duruşun yanında sanatsal bir tavır da ortaya sererek bu dekorasyona çok iyi bir tamamlayıcı oluyor. Standart geometrik halı modelleri olduğu gibi kabartmalı, eskitmeli, vintage gibi modelleri de mevcut.

Son adım: Duvarlar...

Son olarak, evde kolaylıkla yapılabilecek bir değişikliği duvarlarında gerçekleştirebilirsin. Boyalar ve duvar kağıtlarıyla evin geometrik dekorasyonunu tamamlamak mümkün. Duvar kağıdını dilediğince kesip geometrik bir form vererek evin duvarlarında ya da mobilyalarında tamamen sana özgün bir sonuca ulaşabilirsin. Bir diğer alternatif ise bir duvar boyasıyla dilediğin geometrik deseni duvarına çizip kendi özgün modern görünümüne ulaşabilirsin. Eğer sen de geometrik dekorasyona evin duvarlarından başlama taraftarlarındaysan Bi'Boya'yı ziyaret ederek dilediğin duvar boyasına ve geometrik desen için ihtiyacın olan malzemelere kolaylıkla ulaşabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Genel
Bebek odanda doğru renk seçimi
Genel
Gökyüzünün En Soft Renkleri Duvarında
Genel
Kolay silinebilen boya nedir? Hangi mekanlarda uygulanabilir?

Toast Message