Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Farklılık Arayanlara Kitaplık Tasarım Örneği
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Farklılık Arayanlara Kitaplık Tasarım Örneği

Yayınlanma tarihi: 3.05.2021

Yıllar önce ansiklopedilerin özenle sıralandığı kütüphane olarak da adlandırılan kitaplıklar artık trend tasarımlarla kitaplıktan çok daha fazlasını vaat ediyor. Salonda, çalışma odasında ya da oturma odasının bir köşesinde kendisine yer bulan klasik kitaplıklar yerine artık vitrin, kimi zaman çekmeceleri ile bir konsol ya da TV ünitesi olarak karşımıza çıkıyor. Ünlü iç mekan tasarımcısı Tony Fornabaio’nun da dediği gibi “İyi bir dekorasyon kalbinizin hızla çarpmasına neden olur” dedirtecek türden tasarımlar. Kullanılan malzeme ve tasarımı da işin içine dahil ettiğimizde fark yaratan kitaplık modelleri ile kalbinin hızla çarpmasını sağlayacak tasarımlar ortaya çıkabilir. İlham veren kitaplık modelleri ile dekorasyon önerileri için aşağıdaki özgün tasarımlardan fikir alabilirsin.

Farklılık Arayanlara Kitaplık Tasarım Örneği

Estetik ve sınır tanımayan hayallerin buluştuğu kitaplık modelleri

Kitap koymak için bolca raflar ve dekoratif objeleri sergilemek için alanlar yaratırken aynı zamanda estetiği de unutmamak gerekiyor. Aslında kitaplık modelleri ya da başka bir mobilya tasarlarken hayallerin sınırı yoktur. Yeter ki o hayalleri özgürce kullan ve klişe kitaplık modelleri ile sınırlarını daraltma. Ayarlanabilen raflar, modüler tasarımlar, eklenip çıkarılabilen parçalar ya da bir duvarı olabildiğince rafla kaplamak. Hepsi bu sınır tanımayan hayallerle ihtiyaçların buluştuğu estetik kitaplık modelleri ile hayat bulabilir.

Cam raflar ve LED ışıklarla sofistike bir estetik

İşte hem işlevsel ama bir o kadar da estetik bir tasarım. Arka kısmı ahşap yan kenarları cam ve sürgülü kapakları da yine reflekte camlardan oluşan kitaplık modelleri. Üstelik ayarlanabilen cam raflar ve iç cephede uygulanan LED ışıklandırma ile vitrin olarak da kullanabileceksin. Aydınlatma ile cam raflar görünür hale gelecek ve ışıklı raflar haline dönüşecek. Böylece salon, oturma odası ya da çalışma odası sofistike bir estetik atmosferle buluşacak. Aynı zamanda kapaklı olması da kullanım açısından sana birçok avantaj sağlayacak. Tozların içeriye girmesi önlenmiş olacağı için raflar da tertemiz kalacak.

Metal borular ve ahşap raflarla farklılığı yakalayın

Özellikle sınırlı alanlar, küçük oturma odaları için en ideal tasarımlar duvara monte edilen kitaplık modelleri olabilir. Genel dekorasyon kodları ile uyumlu olacak şekilde, duvara monte edilen harf şeklindeki metal borulara raflar yerleştirilebilir. Doğal ahşap görünümlü raflar ve eskitme metal borularla duvarlarını özgün bir tasarımla buluşturabilirsin. Hem olabildiğince orijinal hem de fark yaratan bu modelle duvarını tüm dikkatlerin odak noktası yapabilirsin.

Farklılık Arayanlara Kitaplık Tasarım Örneği

Lake beyaz tasarımla minimal tarza maksimum dokunuş

Minimal tarzı tüm çıplaklığı ile yansıtan kitaplık modelleri tasarlamak için bir duvarı tamamen sade raf tasarımı ile doldurabilirsin. Bu tarzın tüm sadeliğini hissettiren lake cilalı ahşap beyaz iskelet ve raflarla minimal modern bir hava estirebilirsin. Rafları istersen ayarlanabilir ve farklı büyüklüklerde tasarlayabilir, dekorasyonda küçük dokunuşlar istediğin zamanlarda yerlerini değiştirebilirsin. Minimal bir tarzın tüm gereklerini yerine getiren bu tasarımın raflarına yine bu stili destekleyen dekoratif objeler yerleştirebilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
Evinizi Geniş ve Aydınlık Gösteren Boya Rengi Fikirleri
Mekan
Evde rutubet neden olur?
Mekan
Yatak Odanızı Uygun Bütçeyle Yeniden Tasarlamak için 6 İpucu

Toast Message