Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Evinizi Ön Plana Çıkaracak 5 İpucu
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Evinizi Ön Plana Çıkaracak 5 İpucu

Yayınlanma tarihi: 16.09.2022

Yaşam alanınızın modern görünümlü, özgün ve şık mobilyalarla özenle dekore edilmiş bir yaşam alanı olmasını ister misiniz? Çok fazla para harcamadan evinizi daha şık hale getirebilirsiniz. Modern ev dekorasyonunda tercih edilebilecek renklerden, çevrenin olmazsa olmazlarına, sade ve şık renklerine kadar pek çok ipucunu bulabileceğiniz bu yazımıza mutlaka göz atın. Modern ve şık bir görünüm kazandırmak için evinizi ön plana çıkaracak 5 İpucu:

1. Perdelere ve Halının Boyutuna Özen Gösterin

Perdeler ve halılar bir evi en şık yapan şeylerdir. Perde ve kilimleri beğendiğiniz ve eviniz ile uyumlu bir tarzda kullanmak lüksün en temel koşuludur. Odanızın daha büyük ve daha geniş görünmesini istiyorsanız, büyük bir halı seçmelisiniz.

2. Fazla Detayları Atın ve Bütünlüğü Koruyun

Evdeki göz yorgunluğuna neden olan dekoratif parçaları ortadan kaldırın. Artan sayıda hediye ve hatıra, evinizi gereksiz yere darmadağın edebilir. Eşyalarınızın uyum ve bütünlük içinde olması önemlidir. Koltuk takımı, yemek masası, halı gibi detayların bozulmamış olması çok önemlidir.

3. Aydınlatma Detayı

Tavandan sarkan bir avize yerine odanın bir köşesine koyacağınız otantik bir abajur evin görünümünü güzelleştirecek ve farklı bir hava katacaktır.

4. İddialı eşyalar kullanın

Eviniz ne kadar iyi hazırlanmış olursa olsun mutlaka bir sürpriz parçası olmalıdır. Antika bir eşya veya çarpıcı bir abajur, evinize lüks bir dokunuş katabilir. Bir sanat eseri almanıza gerek yok, ince ve farklı çizgilere sahip bir tablo oturma odanıza şıklık katabilir.

5. Çiçeklere yer verin

Rengarenk, güzel ve sağlıklı bir salon bitki saksısı ile evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

Evinizi Ön Plana Çıkaracak 5 İpucu

Evinizin Türüne Göre Bir Renk Seçin

Evinizi güzelleştirecek dekorasyon fikirleri arasında ferah bir görünüm için açık renk mobilyalar seçmek bulunmaktadır. Beyaz, krem ve akçaağaç gibi renkler mobilyalara derin bir görünüm kazandıran özelliklere sahiptir. Baskın beyaz renk tonu da bulundukları ortamı, temiz ve ferah gösterir. Bilim, parlak renklerin insan ruhu üzerinde sakinleştirici bir etkisi olduğunu kanıtlamıştır. Tüm bu sebeplerden dolayı ev dekorunda açık renkli mobilya seçimi ortamın ferah görünmesini sağlayacaktır. Hafif mobilyaların yanı sıra bir diğer önemli ipucu da hafif mobilyalarınızı aynalarla eşleştirmek. Aynalar, bulundukları ortamı gösterme özelliğine sahiptir. Hafif mobilyaların ferah görünümü ile aynaların ortamı daha geniş gösterme işlevi birleştiğinde huzurlu bir konsept kaçınılmaz olacaktır. Evinizi özel kılan benzersiz bir özellik ya da ortam varsa, onu sergilemek ve bu özelliklerden en iyi şekilde yararlanmak için tasarlayın. Mobilya, halı ve perdelerin rengine, hatta küçük eşyalarınızın rengine bile dikkat etmelisiniz. Uyumlu renkler her zaman alanı ve zarafeti artırır.

Müstakil Evler

İçte ve dışta fonksiyonel yapısı ve özgün tasarımı ile dikkat çeken mobilyalar gereklidir. Günümüz mimarisinde eski tarz evler yerine daha pratik ve Avrupai tasarımlar kullanılmaktadır. Tasarımlar, eski sabit mimariyi kırarak günümüzün modern dünyasını takip ederek ve zevkleri ön plana çıkararak kullanım kolaylığı sağlıyor. Ayrıca her ihtiyaca cevap verme gibi fırsatlar sunuyor. Eski evlerde kiler ele alınırsa, ailenin gıda deposu olan kiler, evlerin bodrum katlarına, garajlara ve doğrudan erişimi olmayan yerlere yerleştirilir. Günümüz mimarisinin en basit örneği olan şarap mahzeni, mutfağın yanına inşa edilmiş olup, kullanım kolaylığı vurgulanmıştır. Başka bir örnek "kızartma mutfağı"dır. Ağır bir yemekten sonra evi kızartma, yağ ve benzeri ağır kokular sarar. Artık apartmanlarda bile fritözler bir seçenek olmaktan çıkıp zorunluluk ve standardizasyon haline gelmiştir.

Villalar

Bir ev döşemek ve benimsenecek bir tarz ve tarzda yeni bir ev inşa etmek göründüğü kadar kolay değildir. Özellikle apartmanda yaşamak sizi ev inşa ederken rahatsız ediyorsa ve müstakil evin avantajlarını değerlendirmek istiyorsanız önerilerimizi dikkatlice uygulamanızı tavsiye ederiz.Kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını doğru bir şekilde karşılayan bir ev, makul tasarım fikirleri ve iyi bir planlama gerektirir. İş için doğru mimarı bulmak, bölgenizdeki iklim koşullarına göre malzeme seçmek ve planlama kararları vermek önemlidir. Cephe tasarımı ile son derece seçkin ve akılda kalıcı bir ev tasarlayabilirsiniz! Doğal taş dokular, nötr renkler ve beyazın şahane uyumu ile kombinleyebilir. Eğimli çatılı geleneksel evler bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir. Kontrast unsurlarla renk ve dokuyu vurgulayabilir, doğal dokularla sıcak bir cephe tasarımında fark yaratabilirsiniz. Geleneksel izler taşıyan bir ev tasarlarken belli mimari öğeleri öne çıkarmaya ve çarpıcı öğeleri yakalamaya ne dersiniz? Doğal renk ve dokuları doğayla bütünleşen tasarımlarla buluşturan evler, huzurlu bir atmosfer sunuyor. Geniş saçakları ve dik eğimleri verilen devasa çatı, cephe tasarımının göze çarpan ve onu diğerlerinden ayıran en etkili unsurlarından biridir. Tavandan tabana geniş pencereler, doğal taş duvar süslemeleri, aydınlık ve ferah yaşam alanları, sıcak bir atmosfer arayanlara ilham vermek için tasarlandı. Doğal bir malzeme olarak ahşap, mobilya ve dekorasyondan cephe konstrüksiyon ve tasarım öğelerine kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Parkenin çağdaş tasarımı ile yapısal formunu vurgulayan göz alıcı bir sonuç ortaya çıkıyor. Doğal dokuların bulundukları doğal ortamla uyumlu modern yorumları ilginizi çekebilir. Modern çizgilerle tasarlanmış bir ofis örneği olan bir villa sofistike havuz manzarasına sahip geniş bir terası varsa harika bir tasarım olabilir. Eğimli çatı şekli tercih edilebilirken, cephe tasarımında oluşturulacak çizgiler dikkat çeker. Entegre geniş saçaklar, terasın yanı sıra düzenli olarak doğal ışığın içeri girmesine izin veren geniş açık pencerelerle örtülebilir. Cephe tasarımından planlamaya kadar rüya gibi bir ev tasarlayabilirsiniz. Klasik şıklığın unsurlarını cephe tasarımının detayları ile zenginleştirebilirsiniz. Cephede beyaz detayların kullanıldığı klasik zarafeti birleştiren bir tasarımla farkı yaratabilirsiniz. Modülerlik ve taşınabilirliğe dayalı harika bir proje de yapabilirsiniz. Yüzen bir ev olarak tasarlanmış bir proje düşünüyorsanız, güzel doğa manzaraları eşliğinde su üzerinde hareket etmenin ve yer değiştirmenin avantajını keşfedeceksiniz. Doğanın değişmeyen manzarasının evinizi güzelleştirmeye fazlasıyla yettiği son derece lüks ve görkemli bir tasarım. Akşam saatlerinin tadını çıkarın, manzara karşısında içeceğinizi yudumlayın ya da rüya gibi fırsatlar sunan farklı lokasyonları gezin.

Evinizi Ön Plana Çıkaracak 5 İpucu

Apartman Daireleri

Çalışma ortamında sade ve minimal çizgilere sahip şık mobilyalar kim istemez? İşinize konsantre olduğunuzda dikkatinizi dağıtmayacak sade bir görünüme sahip olan; ama geriye dönüp baktığınızda, zihninizi harekete geçirecek akıllıca tasarlanmış mobilya ve aksesuarlarla normların ötesine geçecek şık, modern bir ofis yaratabilirsiniz. Modern evinizin dekorasyonunda ağırlıklı olarak koyu renkler tercih ederek elit bir atmosfer yaratmak mümkün... Mobilya seçiminde koyu tonları, hatta zeminde, evde ve hatta duvarlarda kullanabilir, çevreci bir atmosfer yaratabilirsiniz. Mobilyalarınızı seçerken koyu tonları seçebilirsiniz, bazı parçalarınızı ise göz kamaştırıcı renkler olan koyu kırmızı veya yeşil gibi renklerden seçerek mükemmelliği yakalayabilirsiniz. Ahşabı yaşam alanınıza dahil edin Modern iç dekorasyona mükemmel uyum sağlayacak ahşap, zarif yaşam alanlarının dekorasyonunda rahatlıkla tercih edilebilecek malzemelerden biridir. Şık ahşap mobilya veya aksesuarların sıcak, doğal görünümü evinizde pozitif enerji kaynağı olabilir.

Diğer Yazılara Göz At
deneme
Deneme
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message