PAYLAŞ

Evini Sonbahara Hazırlayacak Dekorasyon Kodları

Yayınlanma tarihi: 26.10.2020

Yapraklar dökülmeye başladığında evleri sonbahar sezonu için hazırlamanın vakti gelmiş demektir. Sonbahar, evimizde kalmak ve evde kalite zaman geçirmek için harika fırsatlar sunar. Sen de evine sonbahar dekorasyonuna uygun rötuşlar yapmak istiyorsan, ilham almana yarayacak önerilerimize göz atabilirsin. Benzersiz aksesuarlardan sofistike duvar kağıtlarına, bal kabaklı süslemelerden sıcacık battaniyelere kadar pek çok akıllı fikir evine sonbahar sıcaklığı katmak için seni bekliyor. Evini sıcacık bir cennete dönüştürmek için birkaç hızlı değişiklik yeterli olabilir.

Evini sonbahar dekorasyonuna uygun hale nasıl getirirsin?

Sonbahar dekorasyonu için evdeki yazlık, beyaz ve mavi ağırlıklı kırlentlerin kılıflarını eğlenceli ekoselerle, baharat rengi olanlarla değiştirip ortamı canlandırarak işe başlayabilirsin. Bunun için her sezona uygun zamansız ürünler satın almak onları gelecek sezonda da kullanmana imkan verir. Kırlentleri sonbahara uygun hale getirdikten sonra rahat ve yumuşacık örtülerle kanepelerin üzerini ört. Kanepede bolca kırlent ve sıcacık battaniye harika bir güz mevsimini evine getirecek. Bir doz kadife kullanmak da evlere harika bir sıcaklık katar. Sonbaharı kutlamak için, kadife bir kırlent veya turuncu gibi sonbahar rengine sahip kadife bir kanepe ile salonunda vurucu bir etki yaratabilirsin. Farklı kehribar tonlarındaki eski cam eşyalar da sonbahar dekorasyonunun vazgeçilmezlerindendir aklında olsun.

Sonbahar kokulu mumlar evin her köşesinde

Sonbahar kokulu mumlar evde sonbahar dekorasyonu yaratmak için birebir. Bunun için tarçın gibi baharatlı kokulara sahip mumları salonda, mutfakta, antrede yakarak evine sıcacık tatlı bir hava verebilirsin. Çünkü deneyimlerimizin çoğu koku alma duyumuzla tetiklenir, evindeki tatlı koku misafirler için de oldukça çekici olacaktır. Yine doğada bulunan tonları karıştırarak rahat ve davetkar bir alan yaratabilirsin. Altın rengi aksesuarlar da sonbaharı evde hissetmek için harika bir fikir olabilir.

Doğadaki renkleri evine taşıyabilirsin

Sonbaharın belki de en güzel taraflarından biri bal kabağının mutfaklara misafir olması. Ama bal kabağını sadece mutfakta yemek için değil sonbahar dekorasyonunda bir süsleme aracı olarak kullanabilirsin. Masa ya da sehpanın üzerinde sonbahar çiçeklerinden oluşan bir vazonun yanına minik bal kabaklarını ekleyerek harika bir ortam yaratmak mümkün. Şömineli bir evde oturuyorsan şömine üzerine de bu minik süs bal kabaklarını koyabilirsin. Sonbahar dekorasyonunu yine sonbahar renkleriyle yapılmış tabloları duvarlarına asarak tamamlayabilirsin. Antrede sonbahar etkisi için yine balkabağı, meşe palamudu, çam kozalaklarını şeffaf bir vazoya koyarak antredeki dresuarın üzerine koymaya ne dersin? Kapının üzerine de ince dallar ve kuru meyvelerden yapılmış bir çelenkle süsleyebilirsin.

Yatak odalarında sonbahar etkisi yaratabilirsin

Mevsim sonbahara dönerken yatak odalarında yaz boyu kullandığın saten çarşafları keten ya da havlu çarşaflarla değiştirme zamanı gelmiş demektir. Kendi kozanı yaratmak için kışlık battaniyeleri çıkarıp yatağın üzerini yastıklarla süsleyebilirsin. Ekose veya örgü yastıklar, evinin dekorunu tamamen değiştirerek sonbahar dekorasyonuna uygun hale gelmesini sağlar. Yatağından çıkıp nispeten soğuk, sert bir zemine adım atmaktan daha fazla sonbaharın soğukluğunu hissettiren hiçbir şey yoktur. Ayağının altına bir yumuşacık halı ekleyerek yatak odanı sonbahar dekorasyonuna uygun hale getirebilirsin.

Sıcak içecek istasyonu oluşturabilirsin

Bol köpüklü bir latte, sıcak çikolata ya da bitki çayları… Mutfağın kullanılmayan bir köşesine bir içecek istasyonu yerleştirerek hem kendini hem de misafirlerini şımartabilirsin. Bu, harika bir sonbahar dekorasyonu yaratmanın en bilinmeyen şifrelerinden biri. Kahve ve çay makinelerinin bulunduğu bu bölümde şık bir tepsi içinde karamelli şekerlemeler, lokumlar koyarsan sonbahar keyfin ikiye katlanır.

Diğer Yazılara Göz At
Genel
Bebek odanda doğru renk seçimi
Genel
Gökyüzünün En Soft Renkleri Duvarında
Genel
Kolay silinebilen boya nedir? Hangi mekanlarda uygulanabilir?

Toast Message