Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Evine bahar gelsin!
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Evine bahar gelsin!

Yayınlanma tarihi: 17.04.2021

Mevsimler, iç tasarımları güzelleştirmek, değiştirmek ve yenilemek için muhteşem bir bahanedir. Bahar, tüm canlılığı ile yavaş yavaş gelirken taze renkler ve çizgilerle daha davetkar bir ev görmek isteyebilirsin. Doğadan ilham alan bahar tarzı ev dekorasyonu tamamen zamansız, çağdaş özellikler taşır. Dolayısıyla dekorasyonunda ilkbahar mevsimini başlatmanın en iyi yolu, evin sıcak havasını tazelemekten geçer. Klasik bahar temizliğin de bittiyse gelelim özlemle beklenen mevsimi evlerin içine dek taşımaya. Hadi bir bakalım senin evin için en ideal bahar dekorasyonu hangisi olabilir?

Hem davetkar hem dingin: Baharın rengi okyanus mavi

Kendin için mükemmel duvar rengini bulduğunda, dekorunu geri kalanında uyumlu gölgelerle onu vurgulamak daha kolaydır. Duvarlarda okyanus mavisirengi kullanarak daha huzurlu gökyüzüne ve denize çağrışım yapan cazibeli bir mekan yaratmış olursun. Hem dönemin trendi hem de klasik bir renk olarak huzur ile özdeşleşen okyanus mavisi odanın geri kalan parçalarıyla harika bir uyum yakalayacak. Nötr veya daha soft renlerde tercih edeceğin mobilyalar ile evindeki dinginliğin tadını çıkarabilirsin.

İlkbaharın tazelenmiş ruhunu yansıtmak için "yeşil ve ahşap"

Bahar deyince aklında kuşlar, çiçekler, yemyeşil tomurcuklar, çimler, kelebekler dönüp duruyorsa yeşilin tüm tonları evinin dekorasyonu için biçilmiş kaftan olacak. Bahar mevsiminin belki de en ayırt edici rengi olan yeşil, odaya düzen ve tazelik ekler. Dilersen duvarlarını filiz yeşille boyayarak dilersen de canlı cansız çiçekleri kullanarak evi daha bahar havasına sokabilirsin. Yeşile büyük uyum sağlayan ahşap desenli zemin veya mobilyalar duvar renginle harika bir uyum yakalayacak. Ahşap, mekana konfor, sıcaklık ve doğal güzellik katan dekorasyon formudur ve kesinlikle kahve ve yeşilin birlikteliği doğanın ilkbahar insanlara sunduğu bir dekorasyon fikri.

Capcanlı olmak isteyenlere neşeli bahar renkleri

Hem kışın hem de pandeminin soğuk yüzünden arınmak isteyenler için gereken; neşeli renkler. Evde vakit geçirmek için epey zaman olduğundan eski konsol, masa ve sehpaları vurgu renkleri gibi düşünerek pembe, mavi, sarı gibi renklerle canlandırabilirsin. Bahar temizliğinde ev boyamak genel değişim için en iyi bahanedir. Dolayısıyla kendinden desenli boyalardan birini seçerek daha hareketli ve 3D duvarlar elde edebilirsin. Evini ve tarzını en iyi tanımlayan kelime "neşe" ise sen de her gördüğünde seni mutlu edecek bir yaklaşımla evini baştan yaratabilirsin.

Baharın gelmesini bekledin şimdi tadını çıkar

Ev dekorunu tazelemek için epey bekledin ve bu yeni sezona bahar dekorasyon fikirleriyle hoş geldin. İlkbahar için evine pek çok iç tasarım trendlerinden birini veya birkaçını dahil ederek daha samimi hissettirecek ortamlar yaratabilirsin. Parlak beyaz bir mutfak, nötr eşyalar ve açık renk düz devasa perdelerle ilkbahara sağlam bir temelle girebilirsin. Bir renge bağlı kalmaktan korkmuyorsan en sevdiğin rengi evin bir köşesine dahil ederek işe başlayabilirsin. Sarı ve yeşil kesinlikle baharı müjdeler sen de dekor ürünlerinde, yastıklarında ve çerçevelerinde bu renkleri kullanarak bahara keskin bir geçişle keyifli, mutlu ve rahat bir alan oluşturabilirsin. Bahar teması için Bi’Boya’nın renk paletleri ve ilginç fikirlerinden ilham alabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message