Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Evinde Renkleri Kullanmanın İpuçları
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Evinde Renkleri Kullanmanın İpuçları

Yayınlanma tarihi: 27.04.2021

Ayırt edici özelliklerin başında gelen renkler ilham kaynakları olarak karşına çıkar. Uzun yıllar boyunca zamanının pek çoğunu geçireceğin evinde seçeceğin renklerin seni sıkmayacak tonlarda ve birbirleriyle uyum içerisinde olması oldukça önemlidir. Karakterini yansıtacak olan dekorasyonunda kullanacağın ve objelerinde bulunacak renklerin tonu albenisi olan bir alan yaratmana yardımcı olur. Evlerin görsel dilini yansıtan renkler sayesinde konuklarınıza kendinizi rahatlıkla anlatabilirsin. Sana ilham kaynağı olacak fikirleri incelemeye bu yazımızla başlayabilirsin.

Kontrast Renklerle Etkili Dekorasyonlar

Renk skalasında bulunan kontrast renkleri değerlendirerek hoş bir görüntü yakalayabilirsin. Birbirine zıt olan renk kullanımı doğru ayarda yapıldığı takdirde oldukça etkili dekorasyonların oluşmasına yardımcı olur. Örneğin; sarı ve mor gibi kontrast renklerden dekorasyonunda yararlanabilirsin. Canlı bir renk olan sarıyı daha koyu ve soğuk tonlarla birlikte harmanlayabilirsin. Sarının yaratıcılığı güçlendiren etkisini ve canlandırıcı yapısını Bi'Boya Mavi Göl Mat İç Cephe gibi koyu ve soğuk bir tonla birlikte kullanarak yaratıcı tasarımlara imza atabilirsin.

Canlı Bir Rengin Odakta Olduğu Tasarımlar

Sarı, pembe veya mor gibi renklerin canlı veya pastel tonlarını mobilyalarında odak noktası haline getirebilirsin. Bir berjer, koltuk veya rafları canlı renkte seçerek bu işe başlayabilirsin. Ardından duvarlarında renk kullanımı için bu canlı tonları yumuşatacak renklere yönelebilirsin. Örneğin; pembe bir berjere destek olan Bi'Boya Gri Kaşmir renk kullanımı ile dekorasyonunda hoş bir atmosfer yaratabilirsin.

Analog Renklerin Dingin Havası

Renk skalasında yan yana bulan renklere analog renkler denir. Bu renkler bir araya gelerek uyumlu ve sakinleştirici bir görünüm meydana getirirler. Sarı ile yeşil, turuncu renkleri analog renk armonisini yansıtır. Kırmızı ve mor renkleri de birlikte analog renklerin hoş bir sunumunu ortaya çıkarır. Bu renklerin yumuşak veya canlı tonlarını tercih ederek ev dekorasyonuna yeni bir soluk kazandırabilirsin. Örneğin; renk çarkının üçlü analog renklerinden olan kırmızı, turuncu ve morun uyumunu evinde ve duvarlarında deneyebilirsin. Bi'Boya Turuncu Kotta İpek Boya veya Bi'Boya Mor Lotus renklerini duvarlarındaki renk kullanımı için seçebilirsin. Ardından seçtiğin rengin analog rengini mobilyalarında veya duvar raflarını boyamak adına tercih edebilirsin.

Klasik Mobilyaları Canlandıran Renk Kullanımı

Evlerin dekorasyonunu yenilemek her zaman kolay olmayabilir. Tüm mobilyaları yenilemenin güçlüğünü yaşamak istemeyenler sadece duvarlarında yenilikçi renk kullanımı alternatiflerine yönelebilirler. Klasik mobilya renklerinden olan beyaz, siyah ve gri tonlarını canlandıracak renk kullanımı, sadece duvarları değil tüm evin dekorasyonunu yeniler. Siyah ve beyaz renklerine yeni bir nefes katacak Bi'Boya Turuncu Nar Çiçeği oldukça sevimli ve estetik görünümlerin oluşmasına yardımcı olur. Krem rengin doğallığını yansıtan Bi'Boya Krem Acıbadem ise sakinleştirmek istediğin veya karışık görünen odalarını düzenlemek için tercih edilebilecek hoş bir tondur. Yeşil ve mavinin muhteşem armonisini sunan Bi'Boya Yeşil Tuna , gökyüzünün doğallığını duvarlarına davet eder.

Diğer Yazılara Göz At
Duvar Boyasında Yeşil Tonları Nasıl Kullanılır?
Kız Çocuk Odalarının Vazgeçilmezi: Lila Rengi Duvar Boyası
2024 Yılının Trendi Ev Boyası Renkleri Hangileridir?

Toast Message