Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Evinde güneşin tonları seninle
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Evinde güneşin tonları seninle

Yayınlanma tarihi: 19.03.2021

Parlak ve canlı görünümü sayesinde diğer tüm renklerden ayrı bir yere sahip olan sarının ev dekorasyonunda ayrıcalıklı bir yeri vardır. Işığın ve güneşin tonları olarak da bilinen sarı renk, sıcak renk paletine dahildir. İnsan ruhunda enerji ve mutluluk uyandıran sarı renk, farklı tonlarda kullanıldığında her kişide farklı bir dinamik hava yaratır. Tam bu nedenle mimari tasarımda ve dekorasyon stillerinde pozitif enerji vermesi istenen alanlarda sarının tonları ilham verir.

Evinde güneşin tonları seninle

Duvarlarda samimi sarı tonları

Son zamanlarda duvar boyası olarak sarının açık tonları tercih edilmektedir. Daha çok sarı nergis veya sarı hanımeli tonları her alana çok yakışan renklerdir. Bununla birlikte eğer sarı rengin yanı sıra duvar kağıdı da kullanmak istersen alana ekleyeceğin metal ögeler ile ham ahşap parçaları oldukça endüstriyel bir şıklık yaratır. Başka bir deyişle, metalin soğuk görünümü sarı gibi enerjik bir renk sayesinde samimi bir havaya bürünür. Oturma odası ve yatak odası dekorasyonlarında yaşam alanına sıcaklık kazandırması için parlak sarı tonları aksine daha mat sarı rengi duvar boyası olarak tercih edebilirsin. Alanın hem ferah hem de aydınlık olması için sarı nergis mat rengi duvar boyasını kullanabilir, dekoratif ögelerde beyaz ve gri renk ile büyüleyici bir kombinasyon oluşturabilirsin. Özellikle sehpa ve kırlent gibi göze çarpan eşyalarında sarı tonları kullanırken, yatacağın monokromatik denge son derece göz alıcı olabilir.

Evinde güneşin tonları seninle

Mobilya ve dolaplarda sarı tonları seçimi

Bu aralar mutfağını yenilemeyi düşünüyorsan, hazır mutfak tasarımlarına biraz sarı eklemeye ne dersin? Siyah gibi zarif ve dominant bir renk ile birlikte çok şık bir görünüm sunan sarı dolaplar oldukça modern görünür. Özellikle epoksi ya da lake gibi parlak yüzeylerde göz alıcı duran siyah ve sarı karışımı mükemmel bir renk dengesi sunar. Bunların dışında son zamanlarda mutfak adalarında da sarı rengin kullanıldığı sıklıkla göze çarpar. Dekorasyon vurgu yapması için sarının yanında tuğla duvarlar kullanılması oldukça elegan bir görünümde denge sunar. Yatak odanda kullanabileceğin sarı tonları, hem huzurlu hem de sıcak bir ortam hazırlayabilir. Gri ile sarının mükemmel uyumuna sahip mobilyalar yanı sıra abajur, perde ya da tekstil ürünlerinin sarı renkten seçilmesi göze çarpan bir uyum sunar. Dilersen duvar tonlarını da sarı hanımeli ısıtutan boyadan seçerken elegan bir yatak odası tasarımına sahip olabilirsin. Bahçe, teras veya balkon mobilyalarını sarı tonları içeren eşyalar ile dekore etmeye ne dersin? Keyifli bir muhabbet, kitap okuma veya dinlenme sırasında sarı koltuklar veya puflar tercih etmen görsel açının yanı sıra diğer renklerle de harika kombinasyon yaratabilir. Duvarları da sarı tonları boyadıysan, son derece ferah bir alana kavuşabilirsin. Aradığın en güzel sarı tonlarını Bi'Boya'nın geniş ürün seçkisi içerisinde bulabilir, uygun fiyat seçenekleriyle güvenle satın alabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
deneme
Deneme
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message