Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Evimize bohem bir hava katmak için hangi renkleri kullanmalıyız?
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Evimize bohem bir hava katmak için hangi renkleri kullanmalıyız?

Yayınlanma tarihi: 17.04.2021

Yaşam dolu, farklı kültürleri seven insanların stilidir bohem. Estetik ve modern olmasının yanında kendine özgü, rahat, sıra dışı bir yönü de vardır. Bohem tarzın ilk kuralı kuralsız olmasıdır. Peki bohem tarzın kuralı yoksa evine bu stili nasıl yansıtabilirsin? Bohem tarz bir ev için renkleri nasıl kullanman gerektiğini merak ediyorsan bu yazı tam sana göre.

Dinamik kırmızı

Kırmızı enerjiyi arttıran, ortamı canlandıran ve neşe getiren bir renktir. Belirli dozlarda kullanarak oryantal hava verirken, gözü de çok yormazsın. Kırmızının yanına pudra pembe, canlı turuncu veya yeşil gibi doğal renkler ekleyerek bohem tarzını yakalayabilirsin. Bu renk özellikle yatak odasına çok yakışacaktır. Eğer turuncular, pasteller benim rengim diyorsan bu renk seçeneklerine göz atmalısın.

Doğadan ilham alan kahverengi ve yeşil

Bohem tarzda toprak renkler, doğadan ilham alan yeşiller sıcak ve elegant bir hava yaratmak için olmazsa olmazlardandır. Kahverenginin bej gibi açık tonlarından başlayıp çikolata rengine kadar tüm tonları bohem tarzda yerini bulur. Bu sıcak renkleri kullanarak evinin havasını sakin ve dışardan geldiğinde sana kucak açan bir ortama çevirmen mümkün. Özellikle salon gibi büyük alanlara çok yakışacaktır. Kahverengi yeşil ile harmanlandığında doğal havasını kaybetmeden enerjisi artar. Bu iki rengi birlikte kullanarak ferah bir bohem tarz yakalayabilirsin.

Ferah Mavi

Mavi özellikle de beyaz ile kombine edildiğinde gökyüzünü ve denizi çağrıştırır. Ancak doğru tonu seçmek önemli. Açık mavi tonları aydınlık ve ferahlık sağladığından tüm odayı boyamak için elverişlidir. Koyu mavi ise odanın tek duvarında kullanıldığında daha iyi sonuç verir. Maviyi bakır ve pirinç aksesuarlar ile harmanlamak bohem havanın yanı sıra zerafet ve şıklık katacaktır.

Gizemli mor

Bohem stil bir ev mor olmadan eksik kalacaktır. Üstelik mor diğer renkler ile kombine etmesi en kolay renktir. Yalnız mor enerjik bir renk olmasına rağmen aşırı kullanımda boğucu bir hava verebilir. Yoğun kullanımda açık lavanta tonlarını seçerek bu etkisinden kaçınabilirsin. Yatak odası, genç odaları mor için en uygun alanlar. Geniş renk tonları ile Bi'Boya sana ilham verecektir.

Leziz turuncu

Turuncu bohem tarzda en çok tercih edilen renk. Sıcak ve enerjik bir renk olmasının yanı sıra aynı zamanda hareket, iletişim ve yaratıcılık ile bağlantılıdır. Bu nedenle çalışma odası gibi ortamlara çok yakışacaktır. Turuncunun bir diğer mekanı da mutfaklar. İştah arttıran bu renk ile evine hem renk hem lezzet katabilirsin.

Parıltılı sarı

Sarı tonuna göre şekil değiştiren renklerdendir. Açık tonları ortama hareket ve enerji verirken, pastel tonları dinginlik ve rahatlık getirecektir. Özellikle evin karanlık, az ışık alan noktalarında kullanarak aydınlatıcı etkisinden yararlanabilirsin. Evinde küçük bir odan varsa sarıyı gri veya beyaz ile harmanlayarak odayı olduğundan daha büyük göstermen de mümkün. Duvarlarında sarı kullanmaktan çekiniyorsan Bi'Boya'dan alacağın akrilik boyayla kütüphaneni veya dolaplarını boyayarak da bu rengin enerjisini kullanabilirsin. Sonuç olarak tüm bu renkleri karıştırmaktan korkmadan, özgürce çeşitli renkleri bir arada kullan bohem tarz için. Bu renklerin hepsini Bi'Boya'dan kolayca temin etmek mümkün. Üstelik fazla gelen boyayı iade edebileceğinden çeşitli renkleri kullanmakta da rahat olabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Genel
Duvar Boyasında Yeşil Tonları Nasıl Kullanılır?
Genel
Kız Çocuk Odalarının Vazgeçilmezi: Lila Rengi Duvar Boyası
Genel
2024 Yılının Trendi Ev Boyası Renkleri Hangileridir?

Toast Message