Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Evde pozitif hissettiren renkler
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Evde pozitif hissettiren renkler

Yayınlanma tarihi: 22.04.2021

Psikolojik etkileri her defasında kanıtlanan renklerin yaşam alanlarına kattığı olumlu veya olumsuz etkiler, kişiler üzerinde tesirini kısa sürede belli eder. Uzun zaman vakit geçirilen evlerde seçilecek renklerin önemi ise bir hayli fazladır. Sabah uyandığın, yemek yediğin, kimi zaman işlerini gerçekleştirdiğin, geceleri uyuduğun evinde tercih ettiğin tonlar tipik duyguları uyandırmakta etkilidir. Psikolojin iyileştiren tonları, yaratıcılığını tetikleyen renkleri seçerek yaşam alanını mükemmel biçimde dekore edebilirsin.

Sarı Rengin Pozitif Enerjisi

Güneş'in enerjisini yansıtan iki renkten biri olan sarı, pozitif rengin temsilidir. Mutluluğu ve umudu davet eden sarı, evinde neşeli bir havanın oluşmasını sağlar. Duvarlarında sarının yumuşak tonlarını seçebilir çok daha canlı, yani neon tonlarını ev tekstili için değerlendirebilirsin. Sarının oldukça yumuşak bir tonu olan ve ipeksi dokusuyla beğeni toplayan Bi'Boya Sarı Hanımelidekorasyonun için sana ilham verebilir. Pozitif duvar renkleri arasında ön plana çıkan sarının hanımeli tonu modası geçmeyen bir tasarımın oluşturulmasını sağlar.

Pembenin Olumlu Etkisini Hisset

Öfke içerikli duyguları hafifleten pembe, umudun simgesidir. Saldırganlık ve sinir anlarında yatıştırıcı duyguları uyandıran ve kişilerin pozitif hissetmesini sağlayan pembe, duvarlarda değerlendirilerek her an olumlu hissetmeni sağlar. Sevginin rengi olan, aşkın simgesel tonlarından olan kırmızıya destek olan pembe enerjini yükseltir. Örneğin;Bi'Boya Pembe İnci veya Bi'Boya Pembe Pudra renkleri duvarlarına pembe enerjisini yansıtır. Daha hafif ve beyaza yakın bir ton olan pudra, mobilyalarında canlı renklerin tercih edilmesinin önünü açar. Bir tık daha canlı bir ton olan pembe inci ise özellikle beyaz ve siyah aksesuarlarla veya mobilyalarla hoş durur. Bu renkleri değerlendirdiğin odanda perde rengi olarak koyu mor, beyaz veya yeşil tonlarını tercih edebilirsin.

Doğanın Dinginliğini Yeşil İle Yaşat

Yaşamı ve gençliği ifade eden yeşil, görme gücünü artıran bir renktir. Sinir sistemi üzerinde doğal bir etkisi bulunan yeşil ile yapılan dekorasyonlar kişilerin rahatlamasına destek olur. Bu nedenden ötürü hastanelerde sıkça tercih edilir. Evinde rahatlamak istiyorsan, kahven ile birlikte huzurla kitap okumak istiyorsan duvarlarında Bi'Boya Yeşil Çağla rengini veya daha açık ve yumuşa bir ton olan Bi'Boya Nil Yeşili rengini tercih edebilirsin.

Kremin Tonlarıyla Canlanan Yaşam Alanları

Birçok tonu bünyesinde barındıran krem ile yapılan dekorasyonlarda birçok rengi rahatlıkla kullanabilirsin. Çok naif ve yalın bir renk olan kremin Bi'Boya Krem Şampanya gibi pembeyle harmanlanmış tonu hem dekorasyonun canlanmasına hem de kullanılacak mobilya renklerinin zenginleşmesine aracı olur. Kremin biraz koyu bir tonu olan Bi'Boya Krem Ekru rengi açık renk objelerle duvarında lüks bir görünümün oluşmasını sağlar. Bi'Boya Fildişi ise yumuşak geçişiyle birlikte mobilyalarınla uyumu yakalar. Çok daha zarif dekorasyonların ve minimal tarzın oluşmasını sağlayan krem ve tonları zenginleştirilebilen dekorasyon örneklerini sunar.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message