Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Evde doğanın gücünü kullan
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Evde doğanın gücünü kullan

Yayınlanma tarihi: 11.03.2021

Doğanın iyileştirici gücünü sadece açık alanlarla sınırlı tutmamak onun enerjisini yaşam alanlarına yansıtmakla mümkün. Mis gibi kokan çimenlerin renginden ilham alan yeşilin tonları, okyanusların iyot kokan maviliği, rengarenk çiçeklerin rengi nar çiçeği, pudra, ahududu tonları… Doğanın canlılığını çağrıştıran bu renkleri evinin dekoratif öğelerine ekleyerek dört mevsim pozitif bir dokunuş yaratabilirsin. Evinin her köşesini doğanın renkleri ile güçlendirmek için hangi dekorasyon kodlarını kullanabileceğine ilişkin aşağıdaki ipuçları yol gösterici olabilir.

Huzur veren ortamlar için: Doğanın renkleri başrolde

Doğal yaşamın huzur veren renklerini kullanarak evin atmosferine pozitif bir dokunuş ekleyebilirsin. Bunun için duvar rengini doğadan ilham alan renk tonları arasından yapabileceğin bir seçimle belirleyebilirsin. Minimalist modern tarzı benimseyen bir yaşam alanına sahip isen o zaman buz beyazı ideal bir seçenek olabilir. Nötr tonlardaki koltuk takımının üzerine yerleştirdiğin yeşil tonlarındaki kırlentler ise doğanın renkleri ile iyi hissettirmek için göz kırpıyor. Oturma grubuna dahil edeceğin karamel tonlarındaki bir berjer ise doğa ile bütünleşmeni sağlayacak dekoratif bir unsur. Yan sehpa üzerine yerleştireceğin gül tozu bir abajur naifliği ve sadeliği ile minimal tarzı taçlandıracak bir ayrıntı olabilir.

Su yeşili lila ametist birlikteliğinde koridorlarda pozitif bir dokunuş

Evinin girişinden itibaren doğanın renkleri ile ortamın havasını yenilemek ve yeni bir enerji kazandırmak için lila renginden yararlanabilirsin. Ortamın havasına ferah bir enerji yayan bu renk tonunu, su yeşili tonlarındaki dekoratif objelerle kombin yapabilirsin. Kapının tam karşısında duran dresuar üzerine yerleştireceğin ametist tonlarının çarpıcı etkisini hissettiren porselen bir vazo doğanın renklerini fazlasıyla hissettirecek.

Evde doğanın gücünü kullan

Oturma odasındaki terapi etkisi: Muskat ve karamel tonları

Doğanın renklerinin ruhumuzda adeta terapi etkisi bırakan tonlarını oturma odasını da dahil edebilirsin. Dış dünyadan soyutlandığımız, adeta içsel bir yolculuğu başlattığımız huzur sığınağı bu alana doğanın dinginleştiren enerjisini yansıtabilirsin. Bu huzur ortamını hissetmek duvar boyasında muskat rengini deneyebilirsin. Toprak tonlarının sıcaklığını hissettiren dekoratif çerçevelere duvar dekorasyonunda yer verebilirsin. Camın önüne yerleştireceğin ekru, latte, karamel tonlarındaki mumlar doğanın renkleri ile adeta terapi etkisi yaratacak ayrıntılar olabilir.

Evde doğanın gücünü kullan

Yatak odasında huzurlu anlara davet: Fildişi, zen ve karamel

Günün yorgunluğunu arkamızda bırakmak için doğanın renklerini yatak odasında da cömertçe kullanabilirsin. Doğanın tazeleyici ve yenileyici enerjisi ile güne uyanmak için duvar rengi seçiminde fildişi renginin sadeliğini kullanabilirsin. Nevresim yatak örtüsü gibi ev tekstili ürünlerinde ise doğadan ilham alan zen, nar çiçeği, pudra tonları yerinde bir seçim olabilir. Kaşmir rengi bir battaniye seçimi ise yatak odasında aradığın huzuru doğanın renkleri ile yakalaman için iyi bir fırsat yaratabilir. Kolayca uykuya dalmayı kolaylaştıracak toprak tonlarındaki tarçın kokulu mumlarla doğanın iyileştirici gücünü tüm bedeninde hissedebilirsin. Yaşam alanlarında doğanın renkleri ile pozitif bir dokunuş bırakmak için Bi’Boya’nın doğadan ilham alan tonlarına yer verebilirsin. Minimal bir etki için buz beyazı, terapi etkisi için muskat ve huzur için fildişi renklerini deneyebilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message