Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Eskiyen ahşapları yenilemenin tam zamanı
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Eskiyen ahşapları yenilemenin tam zamanı

Yayınlanma tarihi: 3.03.2021

Ev eşyaları ve dekoratif objeleri düşük maliyetlerle renklendirerek bile evin enerjisini yenilemek mümkün. Yaşam alanlarında değişiklik yapmak ve pozitif dokunuşlar için her zaman büyük eşyaların değiştirilmesine gerek kalmadan da istediğin etkiyi yaratabilirsin. Artık demode olmuş ahşap eşyalarını renklendirerek bütçene ekstra maliyetler de yansıtmamış olursun. Dolaplar, şifonyerler, salondaki konsol, mutfaktaki masa sandalyeler hepsine renklerin büyülü etkisi ile yepyeni bir tarz kazandırabilirsin. Bunun için ihtiyacın olan ise sadece rengarenk ahşap boyaları ve senin yaratıcı perspektifin. İlk fırçayı sürdüğün andan itibaren tamamen sana ait özgün bir çalışma ile gurur duymaya başlayabilirsin.

Eskiyen ahşapları yenilemenin tam zamanı

Ahşap boyama ile eski eşyaları yenilemek çok eğlenceli

Evini yenilemek eşyasını değiştirmek herkesin zaman zaman düşündüğü ancak yapılan maliyet hesapları ile çoğu zaman vazgeçmek zorunda kaldığı bir durum. Oysa, evdeki büyük eşyaları toptan değiştirmeye gerek kalmadan ahşap mobilyaların sadece renklerini değiştirerek de tarz katmak mümkün. O zaman evini yenilemeye salonda yıllarca kullandığın ama artık duruşu ile estetik gelmeyen konsoldan başlamaya ne dersin? Bunun için su bazlı sağlığa zararı olmayan ahşap boyalarını kullanabilirsin. Nereden başlamalıyım? diyorsan öncelikle renk seçimine karar verebilirsin. Klasik bir mobilyaya renk değişimi ile bile modern bir dokunuş katabilirsin. Renk seçimine karar verdin, o zaman ilk aşamada boyama yapacağın eşyayı zımparalayarak üzerindeki deforme olmuş kısımları yok etmen gerekiyor. Ardından nemli bir bezle bütün yüzeyi temizledikten sonra, ilk kat zemin boyasını uygulamaya geçebilirsin. Boyama işleminde dikkat etmen gereken önemli bir nokta: fırçayı hep aynı yönde hareket ettirmek. Bu yöntemle boyama yaparsan eşyanın yüzeyinde fırça izleri kalmaz. Kurumaya bıraktıktan sonra ikinci kat boyayı geçebilirsin. Şimdi sıra geldi; renk değişikliği yaptığın konsoluna yepyeni bir hava katmak için sanatsal dokunuşlar yapmaya. Bu noktadan sonra artık ruhunu dilediğince özgür bırakabilirsin. Dekorasyon stili ile uyumlu istersen eskitme tekniği uygulayabilir ya da stencil şablonları ile bambaşka bir görünüm yaratabilirsin. Fırçayı eline alıp içinden gelen manzarayı bile rengarenk boyalarla konsolun kapak kısımlarına çizebilirsin. Sonuç mu? Tabii ki hem dekoratif hem de yaratıcılığını kullanarak kendini iyi hissettiren yenilenmiş bir yaşam alanı.

Eskiyen ahşapları yenilemenin tam zamanı

Mutfak sandalyelerine ahşap boyası ile rengarenk bir dokunuş

Salonda yaptığın o trend dokunuşla yarattığın estetik görünümü mutfağında da görmek ne hoş olur değil mi? Bu eğlenceli uğraş sonucu ortaya çıkan tablo cesaretini de güçlendirmiş olmalı. Artık mutfak masa ve sandalyelerini de yenileme fırsatını hemen uygulamaya geçirmenin tam zamanı. Ailenin bir araya geldiği keyifli sohbetlere tanıklık eden masalara dinamik bir görüntü kazandırabilirsin. Ahşap masa sandalyelerin zamanla boyaları dökülüp kullanımdan dolayı deformasyonlar oluşabilir. Hem bu eski görüntüsünden kurtulmak hem de zamanın trendlerine uyumlu bir görünüme kavuşturmak için ahşap boyaları ile renklendirebilirsin. Yüzeylerdeki pürüzlü noktaları gerekiyorsa zımpara ile hafifçe düzelttikten sonra ilk kat boyama işlemine geçebilirsin. Kuruma tamamlandıktan sonra ikinci kat boyayı diğer sandalyelere de uygulayabilirsin. Mutfağına dinamik ve enerjik bir hava katmak için her bir sandalyeyi farklı renk tonları ile de boyayabilirsin. Yüksek maliyetlere gerek kalmadan eskiyen ahşaplarını yenilerken Bi’Boya’nın kaliteli ahşap boyaları ile işin çok kolaylaşacak. Evine yepyeni bir tarz katmak için Bi'Boya'daki ahşap boyalara göz atabilir, geniş renk skalasından seçimini keyifle yapabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
deneme
Deneme
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message