Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
En Kolay ve Keyifli Şekilde Mutfak Dolabı Renklendirme Rehberi
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

En Kolay ve Keyifli Şekilde Mutfak Dolabı Renklendirme Rehberi

Yayınlanma tarihi: 21.01.2021

Hem yalnız başına hem de sevdiklerinle sık sık vakit geçirdiğin mutfağını daha keyifli hale getirmek için mutfak dolaplarını yepyeni bir renge boyamaya ne dersin? Mutfak dolabı boyama ile kendine bambaşka bir mutfak ambiyansı yaratabilirsin. Bu fikir hoşuna gidiyor ancak nereden başlayacağını bilmiyorsan, bu yazımız sana mutfak dolabı boyama konusunda adım adım yardımcı olacak!

İlk aşama: Hazırlık

Mutfak dolabı boyama işlemi keyifli olduğu kadar dağınıklık yaratabilen bir iş. Bu nedenle ilk olarak mutfak dolaplarını bir tornavida yardımı ile yerinden sökmelisin. Ayrıca fırçanın, dolayısıyla boyanın, dolabın her köşesine ulaşabilmesi için dolap kulplarını da sökmen gerekir. Sonrasında ise menteşe gibi boya bulaşmasından çekindiğin yerleri maskeleme bandı yardımı ile kapatmalısın. Aynı şekilde zemin ve tezgah alanına da boya gelmemesi için bu alanları muşamba yardımı ile örtebilirsin.

En Kolay ve Keyifli Şekilde Mutfak Dolabı Renklendirme Rehberi

Yüzeyler boyamaya hazır mı?

Mutfak dolabı boyamayı pratik hale getirmek için dolapları söktükten sonra sıra yüzeyleri boyama işlemine hazır hale getirmeye gelir. Özellikle dolaplarda nem gibi etkenlerden kaynaklı çatlamalar ve kabarmalar varsa bu deformelerden zımpara yardımı ile kurtulman gerekir. Aynı şekilde delik gibi açıklıklar görünüyorsa, mutfak dolabı boyamadan önce bu açıklıkları da macun veya alçı gibi malzemeler ile kapatarak boya için kusursuz bir yüzeye kavuşabilirsin. Hem bu işlemlerin ortaya çıkaracağı kir ve toz için hem de önceden oluşan lekeler için deterjanlı ıslak bir bez ile dolaplarını güzelce silmelisin. Yüzeyler temizlendikten sonra kuru bir bez yardımı ile dolaplarını kurulayarak mutfak dolabı boyama öncesi tüm aşamaları tamamlamış olursun!

En Kolay ve Keyifli Şekilde Mutfak Dolabı Renklendirme Rehberi

Hazırlık ve temizlikten sonra sıra boyamada!

Tertemiz ve kusursuz görünen dolaplarını hayalindeki renge kavuşturmanın zamanı geldi! Dolap yüzeylerindeki tüm detaylara ulaşabilmek için hem rulo hem kıl fırçaya ihtiyaç duyabilirsin. Farklı boyutlardaki fırçaların ile mutfak dolabı boyama işlemine ilk kat boya uygulaması ile başlayabilirsin. Boyanın daha uzun süre ilk günkü gibi görünmesi ve mümkün olan en doygun renge ulaşmak için iki kat boya yapmalısın. Ancak ikinci kat boyaya geçmeden önce minimum 24 saat beklemeli, birinci kat boyanın kuruduğundan emin olmalısın. İki kat mutfak dolabı boyama işleminden ve ikinci kat boya kuruduktan sonra yeniden bir zımpara yardımı ile yüzeylerde oluşabilecek fazlalıklardan kurtulduktan sonra mutfak dolapların hazır demektir! Dolaplarındaki maskeleme bantlarını çıkarıp dolap kulplarını ve dolap kapaklarını yeniden tornavida yardımı ile yerine yerleştirdikten sonra mutfak dolabı boyama işlemi tamamlanır. Hem keyifli vakit geçirmeni sağlayacak hem de en ekonomik fiyatlar ile bambaşka bir ortama kavuşmanı sağlayacak mutfak boyama işlemi için ideal bir boyaya ihtiyacın var. Uygun fiyatlar ile capcanlı renklere sahip mutfak dolabı boyası arayışın için ihtiyacın olan adres Bi'Boya! Hemen ziyaret et, hayalindeki rengi kolayca bulup sepetine ekle ve satın al! Kapına kadar gelen boyan ile mutfağını renklendirebilir, artan boyayı Bi'Boya'ya iade ederek bütçene katkıda bulunabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Renkler
Kız Çocuk Odalarının Vazgeçilmezi: Lila Rengi Duvar Boyası
Renkler
Duvar Boyasında Soğuk Renkler Hangileridir? Soğuk Renk Tonları
Renkler
Renklerin Gücü: Ev Dekorasyonundaki Uyumlu Renkler

Toast Message