Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Duvarlarınızı Artık Kendiniz Boyayabilirsiniz
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Duvarlarınızı Artık Kendiniz Boyayabilirsiniz

Yayınlanma tarihi: 23.11.2022

Ev duvarlarınız aşırı derecede modası geçmiş ve mat göründüğünde, bazen sadece fırçaları alıp duvarları kendiniz boyamak istersiniz. Evinizin duvarlarını boyamak, mekanınızı tazelemenin en kolay yoludur. Evinizin duvarlarını kendiniz boyamayı ciddi ciddi düşünüyorsanız çok dikkatli olmalısınız. Dikkatli olmazsanız bu proje hızla bir kabusa dönüşebilir... Gerekenler • Boya rulosu • Boya silindiri uzatma direği • Damla bezler • Boya fırçaları • Boya tepsisi • Zımpara kâğıdı • Döşeme bandı • Macun bıçağı

Boyama Pedleri

Boyama Pedleri, tavanları, döşemeleri ve dar alanları boyamak için ideal bir araçtır. Bir fırçanın aksine, bu alet kıllardan yapılmamıştır. Bunun yerine, genellikle polyester, yün veya köpükten yapılmış yeniden doldurulabilir bir ped. içeren düz, el tipi bir cihazdır. Boyama Pedleri, düz çizgileri ve köşeleri boyamak için idealdir, bu da onu bir odanın kenarlarını veya süslemesini boyamak için akıllıca bir seçim haline getirir. Biraz anlayış ve pratik yapmak, bu aracı boyayı herhangi bir yüzeye daha hızlı, daha iyi ve daha düzgün bir şekilde yerleştirmek için kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Boya Fırçaları ve Boya Rulosu

Bir iş, ancak yaptığınız kadar kolaydır ve iş için doğru araçlara sahip olmanız önemlidir. Sonuçlar kullandığınız fırçanın, boya rulosunun türüne göre değişiklik gösterdiğinden, doğru seçim yapmak bir işi tamamlama hızı ve kalitesinde büyük rol oynar. Yüksek kalite ekipmanlarınız olmadan işiniz oldukça kötü görünecektir. İyi bakım yapıldığında iyi boya fırçalarının ve rulolarının tekrar tekrar kullanılabileceğini unutmamak önemlidir.

Duvarlarınızı Artık Kendiniz Boyayabilirsiniz

Boya Püskürtücüler

Boyama, olabildiğince kendin yap dostudur, ancak düz eski bir boya fırçası kullanıyorsanız, projeler dağınık ve zaman alıcı olabilir. Bu nedenle, bir boya püskürtücü, favori bir elektrikli alettir. Boya püskürtücüler ayrıca çitler, güverteler veya evin dış cepheleri gibi dış mekân yüzeyleri ve bir resim çerçevesini veya bir mobilya parçasını yenilemek gibi zanaat projeleri için mükemmeldir.

Duvarlarınızı Artık Kendiniz Boyayabilirsiniz

Duvar Boyama Teknikleri

Bir duvarı nasıl boyayacağınızı merak ediyorsanız, işte size adım adım talimat listemiz;

1.Adım: Karar Verin ve Planlayın

Bir duvarı kendiniz nasıl boyayacağınızı düşünmeden önce planınızı yapmalısınız. Duvarlarınızı boyamayı planladıysanız, muhtemelen aklınızda bazı ev dekorasyonu fikirleri vardır. Onları nasıl gerçeğe dönüştürebileceğinizi düşünün. Hangi rengi seçeceksiniz, dört duvarın hepsi aynı mı görünecek yoksa tek bir vurgu duvarınız mı olacak? Vurgulu duvarın nasıl görünmesini istersiniz? Renk bloklu mu yoksa canlı desenli mi? Hangi bitişi istiyorsunuz mat, metalik veya parlak? Kollarınızı sıvamadan önce tüm bunları düşünün.

2. Adım: Hazır Olun

Eylem planınızı hazırladıktan sonra, gerekli tüm unsurları bir araya getirin. Doğru miktarda ev boyası renginden, doğru ekipmandan temel araçlara kadar, başlamadan önce her şeyi toplayın. Evinizi boyarken herhangi bir şeyi kaçırmak ve onları hatırlamak en büyük hata. En iyi önerimiz, önceden ihtiyaç duyacağınız şeylerin bir kontrol listesini yapmak olacaktır.

3. Adım: Mobilyayı Taşıyın

Duvarınızı nasıl boyayacağınıza dair ipuçları arıyorsanız, işlerin dağınık olacağını bilmelisiniz. Değerli mobilyalarınızın ve aksesuarlarınızın karmaşa sırasında zarar görmesini istemediğiniz çok açık. Odanızın mobilyalarını, aletlerini ve tüm eşyalarını düzgün bir şekilde koruyun, yoksa üzerlerinde boya lekeleri olur. Onları bir bezle örtün ve başka bir odaya taşıyın, böylece hiçbir engel olmadan boyayabilirsiniz.

4. Adım: Döşemeyi Bantlayın ve Koruyun

Boyamak istemediğiniz her şeyi kapatmak için bantlama yöntemini deneyin. Duvarın üstündeki ve altındaki ve kapı ve pencerelerin etrafındaki döşemeyi koruyun. Donanımı, elektrik panolarını ve anahtarları, kapı kollarını, havalandırma çıtalarını, pervazları, duvar detaylarını ve dokunulmasını istemediğiniz her şeyin üstünü kapatmalısınız.

5.Adım: Duvarları Temizleyin

Silinebilir ev boyanız varsa, sünger ve birkaç damla hafif bulaşık deterjanı ile karıştırılmış bir su çözeltisi kullanarak duvarlarınızı toz, kir ve yağdan arındırmak için temizleyin.

6.Adım: Duvarları Hazırlayın

Ev duvarlarınızın kapsamlı bir incelemesini yapın. Herhangi bir talaş boyası, delik, çatlak, pul veya diğer hasar belirtileri fark ederseniz, önce bunlarla ilgilenmeniz gerekir. Yeni bir astar kat uygulamadan önce pürüzsüz bir duvar elde etmek için bu kusurları zımparalayın ve kazıyın. Yalnızca duvar yüzeyi düzleştirildiğinde ilerleyin. Duvar zımparası parçacıklarını gidermek için duvarları yumuşak, kuru bir bezle silebilirsiniz.

7.Adım: Uygun Astarı Seçin ve Duvarları Astarlayın

Bir tepsiye yeterince astar dökün. Astarı duvara yuvarlayın. Duvarları tamamen kaplayacak şekilde zeminden tavana eşit bir kat uygulayın. Evde bir duvarın nasıl boyanacağına dair kontrol listesine gelince, astar uygulamak çok önemlidir. Astar sadece boyanın duvarlara yapışmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda gereken boya kat sayısını da en aza indirir. Astarın en az dört saat kurumasını bekleyin.

8.Adım: Hassasiyet için Elle Boyayın

Astar tabakası kuruduğunda, duvarlarınızı boyamaya hazır olabilirsiniz. Boyayı bir tahta çubukla veya elektrikli bir karıştırıcı kullanarak iyice karıştırın. Döşemede elle boyamaya başlayın. Boya fırçanızın ucunu boyaya yaklaşık 2 inç batırın, fazlalığın damlamasını sağlayın. Ardından, boyayı bantla birlikte duvara fırçalayın. Dış çevreyi tamamlayana kadar pürüzsüz, doğrusal vuruşlar kullanarak aşağı doğru çalışın.

9.Adım: Bitirmek için Ruloyla Boyayın

Şimdi geniş bir rulo kullanarak duvarın tüm yüzeyini boyayın. Boyayı tavandan aşağıya doğru uygulamak için rulonuzu kullanın. Duvar tamamen kaplanana kadar boş alanları doldurun. Katın kuruması için 2-4 saat bekleyin. Duvarlarda daha derin bir renk istiyorsanız, aynı şekilde bir kat daha ekleyin.

10.Adım: Sabırlı Olun ve Döşeme Bantını Çıkarın

Duvarı boyadıktan sonra artık sıra beklemede. Sabırlı olun ve boyanın gece boyunca kurumasını bekleyin. Bu arada, bir ince noktalar, topaklar, damlamalar veya diğer sorunlu alanları kontrol etmek için duvarın üzerinden son bir kez bakın. Ertesi sabah muhteşem bir evle uyanın! Sıradaki ne? Yapıştırdığınız bantları dikkatlice çıkarın ve taşıdığınız tüm mobilya ve aksesuarları geri koyun.

İz bırakmadan bir tavan nasıl boyanır?

İhtiyacınız olduğu takdirde işe her zaman tavanı boyamakla başlayın. Çünkü daha sonra duvarlara sıçrayan herhangi bir lekeyi yeniden boyayabilirsiniz. Işıkları ve perdeleri çıkarın ve yere ağır plastik koyun. Zor hareket ettirebileceğiniz dolapları örtün. Ayrıca duvarlarınızı da koruyun. Gazeteyi maskeleme bandıyla tavanın kenarına yapıştırın. Çok pratik, ancak biraz daha pahalı geniş rulo maskeleme bandı veya kendinden yapışkanlı kenarlı koruyucu filmler de kullanmanız mümkün.

Tavanı Hazırlayın

Geniş bir ıspatula ile kusurları giderin. Tüm delikleri ve çatlakları doldurun.

Bir Baz Kat Uygulayın

Çizgiler olmadan mükemmel bir sonuç için, taban katı uygulandıktan sonra tavanın iyi bir şekilde kaplanması önemlidir. Tek kat astar yeterli değilse, son katlara başlamadan önce ikinci bir astar uygulamak en iyisidir.

Mat Bir Boya ile Bitirin

Bu boya, tavandaki küçük kusurları ve silindir izlerini gizler. Başarılı bir iş için ihtiyacınız olan tüm kaliteli fırçalarla her türlü dekorasyon araç setinizi doldurmanıza yardımcı olmak, deneyimli ekiplerimizin bilgi ve birikimini keşfetmek için blog içeriklerimizi takip etmeyi unutmayın.

Diğer Yazılara Göz At
deneme
Deneme
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message