Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Duvarını ferahlatan renkler
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Duvarını ferahlatan renkler

Yayınlanma tarihi: 12.03.2021

Pandemi nedeniyle herkesin evde kaldığı ya da evde geçirdiği zamanın arttığı şu dönemde ev ve ev dekorasyonu hiç olmadığı kadar önemli hale geldi. Sen de ferah bir evin olsun ve evde huzurlu zaman geçirmek istiyorsan bu yazı tam sana göre. Ferah bir ev için mobilyaların kadar duvarlarında kullandığın renklerin de çok önemli olduğunu unutmamalısın. Ferah renklere sahip duvarlar huzurlu bir ev için önemli unsurlardan biridir. Bu ferah renklerden bazıları ise kuartz, kristal, pamuk ve sultani renkler olarak sayılabilir.

Duvarını ferahlatan renkler

Ferah renklerin birbirinden farkı nedir?

Mesela, mine rengini açık mavi olarak tanımlayabilirsin. Bunun yanı sıra, dağ grisi, cappuccino, bade, keten, zen, latte, ay ışığı renkleri ise birbirine çok yakın renk tonlarıdır. Bu sebeple hangisini seçmek istediğin konusunda kararsız kalabilirsin ama bu renklerin arasında yaklaşık olarak bir ya da iki ton renk farkı bulunur. Bir diğer örnek ferah renkler ise gül tozu, kiraz çiçeği, acıbadem, şampanya ve nergis, buz beyazı, fil dişi, şampanya, hanımeli, ekru ,muskat renkleridir. Birbirine çok benzer olan bu ferah renkler ile evini hoş ve sade bir şekilde boyama fırsatı yakalayabilirsin. Bu renk tonları birbirine çok benzer olsa da, hepsi birbiriyle oldukça uyumlu renklerdir. Bu renklerin tamamı açık renkli mobilyaların ve perdelerin bulunduğu evlere uyan duvar ve ahşap yüzey boyasıdır, bu sebeple ferah renkler grubundan istediğiniz renkle duvarlarınızı boyayabilir ve ahşap mobilyalarını bu renkler ile boyayıp süsleyebilirsin.

Ferah renkler her eve ve mobilyaya uyumlu mudur?

Ferah renkler açık renge sahip mobilyalara, perdelere ve duvarlara uygundur. Özellikle mavi, yeşil, sarı ve turuncu gibi açık renkli objelere sahip bir eve oldukça yakışan renklerdir. Bu renk grubundan birkaç farkı tonla dahi evinizi ve ahşap mobilyalarınızı boyayabilirsin, çünkü bu renk grubundaki tonların tamamı birbiriyle uyumludur. Örneğin, ekru rengi ile duvarlarını boyarken, fil dişi boya ile de ahşap sehpanı boyayabilirsin ve kuartz rengi boyayla da ahşap kitaplığını boyayıp kullanıma hazır hale getirebilirsin. Bu sebeple, ferah renkler açık tona sahip objelerin bulunduğu bütün evlere uygundur.

Ferah renkler duvara ve mobilyaya ayrı boya olarak mı satılır?

Evet, bu renk boyalar hem iç cephe duvar boyası için ayrı hem de ahşap mobilyalar için ayrı boya olarak satılır. Örnek vermek gerekirse, cappuccino rengini sadece ahşap mobilyaları boyamak için almak istiyorsan sadece ahşap yüzeyleri boyamak için satılan cappuccino rengi boyayı alabilirsin. Sadece duvarlarını hanımeli rengi ile boyamak istersen de iç cephe boya için satılan hanımeli rengi boyaya sahip olabilir ve kolaylıkla duvarlarını boyayabilirsin. Bu ferah renklerden ihtiyacına uygun ve hoşuna giden boyalara Bi'Boya sitesi üzerinden ulaşabilir ve hem tarzına uygun hem de kaliteli boyalardan birine kolaylıkla sahip olabilirsin, hatta boyayı yaptıktan sonra elinde fazladan kalan boyayı iade edebilirsin. Örnek verilen ahşap yüzeyleri boyamak için üretilen cappuccino rengi ahşap boyama setine Bi'Boya'nın sitesinden ulaşabileceğin gibi, tüm ferah renklere göz atabilir ve seçimini yapmadan önce örnek renk paleti de talep edebilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message