Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Çok ışık alan evler için ideal boya renkler nelerdir?
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Çok ışık alan evler için ideal boya renkler nelerdir?

Yayınlanma tarihi: 19.02.2021

Hepimiz yaşam alanlarımızı kendi zevkimize uygun şekilde dekore etmek isteriz. Boya seçimi ev dekorasyonunda oldukça önemlidir. Boya seçerken evinizin ne kadar güneş ışığı aldığını dikkate alman gerekir. Duvar boyası ile uyumlu renk kombinasyonları oluşturarak evini daha havalı, daha şık ve daha huzur verici bir görünüme kavuşturabilirsin. Duvarlarda doğru renkler kullanırsan yaşam alanını, enerjini arttıran ve kendini iyi hissettiren bir alan haline getirebilirsin. Tercih edeceğin rengin, mobilya ve diğer aksesuarlarla uyumlu olması kadar; mekanın aldığı güneş ışığıyla da uyumlu olması gerekir. Aynı rengin farklı ışık alan ortama göre farklı bir etkiye sahip olduğunu hesaba katmalı ve renk seçimini buna göre yapmalısın.

Sabah ışığı alan evler için uygun renkler nelerdir?

Evinin bütün bölümleri aynı oranda ışık almayabilir. Bazı bölümler sabah güneşini alırken bazı bölümler öğlen, bazı bazı bölümler ikindi güneşini alabilir. Bazı evlerin mimarisi tüm gün ışık alacak şekilde yapılmıştır. Bütün bunlar duvarlarında kullanacağın boya rengini belirleyen etkenlerdir. Sabah güneşi alan bölümler uzun zaman ışık alır. Güneş ışığı sabahın ilk saatlerinde pembe, ilerleyen saatlerde mavi ışıkları ile odayı aydınlatır. Işığın olumlu etkisinden uzun süre yararlanmak ve ortamda renklerin uyumundan kaynaklanan rahatlatıcı bir ambiyans yaratmak için mavi ve yeşil tonlarını seçebilirsin. Sabahları çok ışık alan evlerde ada, atlas, okyanus ve seren gibi Bi'Boya renklerini tercih edebilirsin. Bu renkler dışında Bi'Boya kataloğundaki en ilgi çekici renklerden olan güz, kuzey ya da çimen rengini seçerek evinde sabah güneşinin canlandırıcı etkisini daha fazla hissedebilirsin.

Çok ışık alan evler için ideal boya renkler nelerdir?

Günün her saati ışık alan evler için uygun renkler nelerdir?

Eğer evine günün her saati güneş ışığı giriyorsa çok şanslısın demektir. Güneşin olumlu etkisini her an hissetmeni sağlayacak Bi'Boya renkleriile yaşam enerjini daha da yükseltebilirsin. Bu tarz kapalı mekanlarda Bi'Boya kataloğunda yer alan bütün renkleri kullanabilirsin. Gri ve tonları çok fazla ışık alan ortamlar için ideal bir renktir. Yeni ve modern dekorasyon fikirlerinde sık sık kullanılan dağ grisi, akay, demir, gece, kaşmir, krater, kumru, yağmur, damla gibi tonlar evinde hayalini kurduğun şıklığı ve estetiği sana sunar. Gri dışında altın tonlarını da tercih ederek evinin atmosferini sıcacık kılabilirsin. Güneşin dinginlik veren rahatlatıcı etkisini artırmak için mavinin en güzel hali olan Bi'boya atlas, okyanus, ada, seren renklerini de tercih edebilirsin.

Çok ışık alan evler için ideal boya renkler nelerdir?

Akşam güneşi alan evler için uygun renkler nelerdir?

Akşam güneşini yoğun şekilde alan evlerde altın tonlarıyla farklı bir ambiyans yakalamak mümkündür. Evinin akşam güneşi ve Bi'Boya altın tonları ile cıvıl cıvıl görünmesini istiyorsanız yaz, alya, deren, nar çiçeği renklerini kullanabilirsin. Güneşin yarattığı akşam gölgelerini sarının sıcaklığından yararlanarak sıcacık bir dokunuşa ve huzura dönüştürebilirsin. Evinin havasını birbirinden canlı Bi'Boya renkleri ile değiştirebilirsin. Bi'Boyarenk kataloğunu inceleyerek evine en yakışan ve tarzını en iyi yansıtan rengi kolayca belirleyebilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Boya
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Boya
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Boya
Kalorifer Boyası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Toast Message