Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Çocuklarla Birlikte Yapabileceğiniz Duvar Boyama Etkinlikleri
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Çocuklarla Birlikte Yapabileceğiniz Duvar Boyama Etkinlikleri

Yayınlanma tarihi: 28.03.2021

Konu, evi dekore etmek olduğunda, çocukları dahil etmek onların gelişimini ve ebeveynleriyle iletişimini desteklemeye yardımcı olur. Sıkıcı bir iş, ebeveyn ve çocuk arasındaki zenginleştirici deneyimler haline gelir. Duvarları boyamak herkes için sıkıcı bir iştir, ancak çocuklar genellikle ebeveynleriyle bir şeyler yapma şansından hoşlanırlar. Dahası, tehlikesiz boya ve malzemelerle çocuğunuz sabır ve kontrolü öğrenebilir. İster ortak bir alan, ister çocuğunuzun odası olsun çocuğunuzu evinizde bir boyama projesine dahil etmek çok eğlenceli olabilir.

Çocuklarla Birlikte Yapabileceğiniz Duvar Boyama Etkinlikleri

Hazırlık aşaması

Öncelikle boyama faaliyetlerini her zaman programdan önce planlamalısın. İhtiyacın olan her şeye sahip olduğundan ve çocuklarının onlarla zaman geçirmeyi planladığını bildiklerinden emin olmalısın. Bu, boyama gününde işini kolaylaştırır, çocukların başka fikirleri olmamasını sağlar ve işlerin olabildiğince sorunsuz ilerlemesine yardımcı olur. Çocuklar, bir şey kendi fikirleri olduğunda her zaman daha ilgili olurlar. Çocuklarına renk seçeneklerine ve özelliklerine dahil edin, fikirlerini ve düşüncelerini isteyin. Malzeme alışverişi yaparken de aynı yaklaşımı uygulayabilirsin. Bu, çocuğu sürece daha da dahil ederek, düşündüğün duvar renklerini görmelerini sağlar. Bu öğeleri gördüklerinde, duvar boyama hakkında heyecanlanmak için daha büyük bir nedene sahip olacaklardır. Çocuklarla ilgili her şey gibi boyama, sabır, denetim ve temel kurallar gerektirir. Boya ile gözetim önemlidir. Çocuğuna bir fırça vermeden önce alanı açıp çocuğunu hazırlamalısın. Eski kıyafetleri giydirmeli ve değiştirmeleri için fazladan kıyafet bulundurmalısın. Boyanmayacak alanları bantlamayı unutmamalısın. Zeminin ve mobilyaların çok iyi kaplandığından emin olmalısın.

Mükemmelliği bırakın!

Çocuğuna nereyi boyayacağını göstermeli ve harekete geçmesine izin vermelisin. Onlara bir fırça veya rulo ile örnek gösterip daha sonra gerekirse tekrar boyayabileceğin bir duvarda tek başına boya yapmayı denemelerine izin vermelisin. Çocuğuna duvarda resim yapma şansı verdikten sonra, eğer ihtiyaç duyarsan o alanları yeniden boyayabilirsin. Silindirler çocuklar için ağırdır ve duvara dayanıp eşit bir şekilde örtmeleri zordur. Mükemmel teknik için endişelenmemeli ve o alanı biraz boyaman gerekebileceğini planlamalısın. Duvara resim yaparken biraz müzik ve dans eklemeye ne dersin? Böylelikle duvar boyama etkinliğini daha keyifli hale getirebilirsin.

Çocuklarla Birlikte Yapabileceğiniz Duvar Boyama Etkinlikleri

Sorumluluk vermekten kaçınmayın

Sorumluluk, bir çocuğun dikkatini odaklamasının harika bir yoludur. Onlara bir yeri temizlemek veya toparlamak gibi basit bir şey vermeli ve bunu kendi sorumluluğu haline getirmelisin. Sorumluluğunu yerine getirdiğinde bunun için onları ödüllendirmeyi unutmamalısın. Bu, çocukların kendilerine güvendiklerini bilmelerini sağlar ve sana yapacağın işler için zaman kazandırır. Çocukların dikkat süreleri kısadır. Bu nedenle, daha uzun görevler için onları motive etmen gerekebilir. Sık sık küçük ödüller vaat etmeyi ya da öğle yemeği gibi molalarla büyük aktivitelere ara vermeyi deneyin. Elbette, duvar boyamanın son ayrıntısına kadar dayanmayabilirler; ancak hazır ve istekli olduklarında, avantajdan yararlanın ve birlikte duvar boyamanın tadını çıkarın. Çocuklarınla birlikte duvar ya da ahşap boyası yapmak için Bi'Boya'nın insan ve çevre sağlığına saygılı boyalarından istediğinizi seçebilir, birlikte güvenle iyi vakit geçirebilirsin. Son olarak, eğer artık boyanız kaldıysa büyük bir tuval satın alın ve kalan boyayla istediklerini boyamalarına izin verin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message