Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Çocuk Odasında Seveceğiniz 5 Renk Seçeneği
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Çocuk Odasında Seveceğiniz 5 Renk Seçeneği

Yayınlanma tarihi: 23.11.2022

Çocuk odasında hangi renk benimsenmeli?

Geleneksel mavi ve pembelerin yanı sıra pastel renkler de revaçta ama parlak renkleri de ihmal etmiyoruz! Bir çocuk odası için doğru rengi seçmek için dekoratif ipuçlarımız burada. Sevdikleriniz adına dünyanın en güzel odasına sahip olmak için renk arayışındayız. Evet, ama hangisi? Dört yaşından on yaşına kadar olan çocukların hayalinde genellikle genç kaşifler, astronotlar vs. olmak yatar. Bu yüzden rahatlayabilecekleri ve yaratıcılıklarını özgür bırakabilecekleri bir ortam, canlı hayal güçlerinden doğacak sonsuz olasılıklara uyum sağlayabilecek bir yatak odası oluşturmak her zaman için daha iyidir. Kız çocuk olsun erkek çocuk olsun renklerin, hayali dünyalar yaratmalarına izin verdiği bir alana ihtiyaç duyar. Bazı renkler, çocuğunuz uykuya daldığında iki temel unsur olan sakinleşmeye ve yatıştırmaya yardımcı olur. Tüm bu sebeplerden dolayı çocuk odası duvarlarının renginin seçimi gerekli ve önemlidir. İster küçük ister genç odası olsun bir çocuğun odasını giydirmek için renk seçimi yapmak hiç kolay değildir. Ana renklerle kombinleyeceğimiz bu seçim, küçük çocukların istekleri kadar, odanın özelliklerine de bağlıdır. Saygı duyulması gereken bazı altın kuralları unutmadan, bunları sizin için detaylandırıyoruz.

Çocuk Odasında Seveceğiniz 5 Renk Seçeneği

Çocuk odası için doğru renk kombinasyonları

Eşsiz bir çocuk odası için hayal gücünüzü serbest bırakın! Düz tonlarda kalmanıza gerek yok. Dinamik, şiirsel ya da eğlenceli bir yatak odası için renkleri bir araya getirebilirsiniz... Çocuk yatak odaları için birçok özgün duvar kâğıdı var ama biraz hayal gücü ile kendiniz de güzel desenler oluşturabilirsiniz. Mekanları sınırlandırmak veya odaya kişilik getirmek için duvarlara şekilleri boyamaktan oluşan trend renk tonlama serüvenini de deneyebilirsiniz. Örneğin, duvarın bir bölümüne renkli puantiyeler eklemeyi veya küçük geometrik şekiller çizmeyi deneyin. Her şeyi birleştirmek doğru renkleri seçmenizden geçiyor. Ekstra ipucu: Bir renk ikilisi üzerinde oynamak, çocuğunuzu seçemezse hayal kırıklığına uğratmamanızı sağlar ve iki kişilik bir çocuk odası için en iyisidir.

1)Beyaz ve gri renkli çocuk odası: Nötr ve aydınlık bir ortam için ideal

Gri, “nötr” olarak tanımlanan klasik tondur. Sağduyulu, mobilyaların geri kalanıyla uyum sağlar ve hepsinden öte, diğer renklerle mükemmel uyum sağlar. Bu rengi seçerek güvenli tarafta olacaksınız. Dikkate almanız gereken tek faktör odanın parlaklığıdır. Aydınlık ve güneşli bir ortam, aslında, soğuk ve karanlık bir odadan daha koyu bir gölge gerektirir. Tatlı, ışık dolu bir atmosfer yaratmak için beyazı griyle birleştirin. Alanı yapılandırmak ve farklı alanları sınırlandırmak için fotoğrafın açık ve antrasit nüansları gibi farklı gri tonları kullanın. Çok yüksek bir tavana ve beyaz mobilyalara sahip bu geniş odada, zeminin koyu rengi "yatak alanı" için temel oluşturur ve tüm çevreye bir güvenlik hissi veren bir bağlantı noktası oluşturur.

2)Beyaz ve gri + sarı renkli çocuk odası

Beyaz-gri kombinasyonuna üçüncü bir renk eklemek odaya yepyeni bir enerji katar. Grinin herhangi bir tonla iyi gittiği doğruysa, parlak ve flüoresan tonlarının dinamizmi ve canlılığının çocuk yatak odaları için ideal olduğunu kabul etmek gerekir. Sarı, en karanlık ortamlara bile ışık getirebilen neşeli ve uyarıcı bir renktir. Gri ile birleştiğinde, doğal parlaklığını güçlendirdiği için mükemmel bir kombinasyon oluşturur. İki ton arasındaki kontrastı en üst düzeye çıkarmak için yoğun bir ayçiçeği sarısı seçin.

3) Beyaz ve gri + turuncu renkli çocuk odası

Her zaman için olası bir alternatif turuncu ile beyaz-gri kromatik ikiliyi birleştirmek mantıklı seçim olabilir. Sıcak renk olan turuncu, küçük dokunuşlarla kullanılsa bile ortama hemen neşe katmayı başarıyor. Güzel bir parlak turuncu hem çocuk odasında hem de kız odasında enerji ve pozitifliği iletir. İpucu: Birkaç basit öneriler odaya enerji ve canlılık kazandırmak için yeterlidir. Her şeyden önemlisi çocuklar bunları çok sever! Belirli bir aksesuarı, bir duvar elemanını turuncu rengini seçebilir hatta parlak döşeme kumaşlarına (minderler, çarşaflar veya perdeler) başvurabilirsiniz.

4) Beyaz ve mavi renkli çocuk odası: Klasik ve eterik tarz

Erkek çocuk odası için her zaman harika bir klasik olan mavi, günümüzde hala çok popüler. Çünkü alabileceği çeşitli tonlar birbiriyle mükemmel bir şekilde birleşiyor. Parlak ve eterik, açık mavi küçük odalar için idealdir. Bu açık ve soğuk renk aslında duvarları genişleterek odanın daha büyük görünmesini sağlar. Beyazın birleşimi tüm parlaklığı daha da fazla ortaya çıkarıyor. Hangi nüansı seçerseniz seçin, kalıpları kırmaktan korkmayın. Duvarları, iki tonlu duvarların diyagonal olarak boyandığı bu yatak odasında olduğu gibi orijinal bir şekilde dekore edin. Elde edilen sonuç gerçekten muhteşem olacak. Optik beyaz renk tonu üzerinde Kiklad mavisi dokunuşu çok iyi göze çarpar. Biraz karanlık bir yatak odasına parlaklık getirmek için ideal bir kombinasyon. Turkuaz ve mavi beyazla mükemmel uyum sağlar çünkü bunlar beyazlığın daha da vurgulayabildiği güneşli tonlardır. Ayrıca, çocuğunuzun odası için başka bir renk seçmek istemesi durumunda minderler, çarşaflar, lambalar ve halılar her zaman kolayca değiştirilebilir.

5) Mavi, gri ve sarı renkli çocuk odası: Güneşin gücü

Bir ortama enerji vermek için sarıdan daha iyi bir şey yoktur: Bu renk o kadar neşelidir ki birkaç basit dokunuş tüm bir odayı aydınlatmaya yeter! Gri ve mavinin (çok soğuk bir renk) kombinasyonu biraz donuk olabilir ve çocuğunuz için çok önemli olan canlılıktan yoksun olabilir. Zihin için uyarıcı olarak kabul edilen sarı, mavinin aşırı rahatlatıcı etkisini dengelemek için en uygun olanıdır. Bazen tek bir duvarın dekorasyonu fark yaratabilir. İki kardeşin yataklarının bulunduğu küçük bir odanın arka duvarına 3 renkle muhteşem kombinasyon oluşturulabilir. Ve şimdi, söz sizin! Çocuğunuzun yatak odası için bu renk kombinasyonlarından hangisini tercih edersiniz?

Çocuk Odasında Seveceğiniz 5 Renk Seçeneği

Peki huzurlu bir uyku için duvarlarda seçilen renk önemli mi?

Evet, örneğin, doğanın mükemmel rengi olan yeşil, genellikle yeşil çayırların ve ormanların size hissettirdiği dinginlik ve huzur duygusunu taşır. Psikolojik olarak yeşil, değişmeyen değerlerin istikrarını temsil eder. Sakinleşmek ve rahatlamak için mükemmel bir renktir, bu nedenle dinlenme ve uyku alanları için önerilir. Doğanın kendisi istikrar ve dinginliği ifade ettiği için, oda duvarlarını doğayı hatırlatan yeşil motiflerle bile süsleyebilir, belki de yatak odasının duvarlarını tıpkı bir orman ya da doğal bir manzara gibi süsleyerek çocuklarımıza izlenim vermek için kullanabilirsiniz. Her zaman doğanın ortasında olmak hissi… Muhteşem! Uyarı: Çocuk odası için cafcaflı renklerden kaçının. Çocuğunuzun iyi uyuması için rahatlatıcı ve dinlendirici bir ortama ihtiyacı olduğundan, çok gösterişli renklerden kaçınılmalıdır. Çok isteniliyorsa minder, aksesuar, kitaplık gibi araç gereçlerinizde bu renkleri kullanarak küçük bir dokunuş yapabilirsiniz.

Diğer Yazılara Göz At
deneme
Deneme
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message