Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Canlı Renklerle Farklılığı Yakala
Canlı Renklerle Farklılığı Yakala
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Canlı Renklerle Farklılığı Yakala

Yayınlanma tarihi: 7.08.2021

Evinde canlı renkler kullanarak yaşam alanını hareketlendirmeye ne dersin? Yaşam alanında yapacağın ufak dokunuşlar ve renklerin yardımı ile kendi canlı ev dekorasyonu tarzını oluşturabilirsin. Neler yapabileceğine dair tüm detaylar bu yazıda!

Renkleri Duvarlara Yansıt

Duvarlar eve girildiğinde göze ilk çarpan detaylardan birisi. Canlı ev dekorasyonu yaratmak, mekanı hareketlendirmek istiyorsan duvar rengine karar vererek başlamalısın. Renkler psikolojik olarak da olumlu veya olumsuz etkilere sahiptir. Bu yüzden renklere karar verirken bunu göz ardı etmemen gerekir. Mavi, gökyüzünü çağrıştırır. Bu yüzden de huzur veren bir renktir. Yeşil ise doğayla özdeşlemekte. Turuncu renk canlılık ve enerji katarken sarı da aynı turuncu gibi kullanıldığı ortama hareketlilik kazandırır.

Canlı Renklerle Farklılığı Yakala

Oturma Odasında Çarpıcı Renkler

Oturma odanı dekore ederken tüm duvarlarını tek renge boyamak zorunda değilsin. Farklı ve canlı ev dekorasyonu oluşturmak istiyorsan oturma grubunun arkasındaki duvarı veya televizyon ünitesinin arkasındaki duvarı farklı bir renge boyamayı dene. Eğer mobilyalarında siyah, fuşya, mavi göl gibi koyu renkler tercih ettiysen mekanı boğmamak adına mutlaka okyanus mavisi, bej latte, pembe pudra gibi daha açık renklere yönelmelisin. Ancak duvarların açık bej, beyaz, pembe gibi açık renklerse lacivert, siyah, gri gibi daha koyu renkle mobilyalara yönelebilirsin.

Canlı Renklerle Farklılığı Yakala

Neşeli Renkler Ve Bitkiler İle Cıvıl Cıvıl Ortamlar

Canlı ev dekorasyonu ve neşeli bir ortam yaratmak istiyorsan renklerin yanı sıra çiçeklerin yaşam alanına katmış olduğu enerjiden de yararlanmalısın. Çiçekler mis gibi kokularıyla canlı ev dekorasyonu oluştururken güzel bir ambiyans yakalamana yardımcı olabilir. Gül kokusu evi sararken kırmızı rengin romantik duruşundan faydalanabilirsin. Yasemin çiçeği birçok parfümün içinde kullanılırken evini güzel kokusuyla neden sarmasın? Eğer canlı bitkilere bakamayacağını düşünüyorsan dekoratif amaçlı birçok süs bitkisi de bulunmakta.

Aksesuar İle Renklerin Uyumu

Aksesuar kullanmak mekanı tamamlayıcı bir özelliğe sahipken ortama aynı zamanda şık bir hava da katar. Bu yüzden canlı ev dekorasyonu fikrini tamamlamak için aksesuarlardan faydalanmalısın. Tablo, çerçeve, abajur, sehpa ve biblo gibi aksesuarlar canlı ev dekorasyonunu tamamlamak için oldukça hoş parçalardır. Tablolar ile duvarlarını hareketlendirip renklendirirken istersen çerçeveler ile kendi anı köşeni de oluşturabilirsin. Evinde koyu renkler tercih ettiysen abajurdan yararlanarak kasvetli bir ortam yaratmadan mekanı canlandırabilirsin.

Canlı Renklerle Farklılığı Yakala

Son Dokunuşlar İle Mutluluğu Tamamla

Evin için yapacağın şeylere karar verdiysen Bi'Boya'da birçok farklı renk seçeneğine sahip boyalara göz atabilirsin. Canlı ev dekorasyonu yaratmak ve cıvıl cıvıl renklerden faydalanmak istiyorsan turuncu yaz ipek, mavi okyanus, yeşil filiz sana uygun olan renklerden birkaçıdır. Eğer tercihin daha koyu renklerden yanaysa da gri derin ipek, mor ahududu, yeşil nehir ipek senin için en uygun olanlardandır. Online sitesinden çok daha fazla renk skalasına ulaşmak için Bi'Boya'yı ziyaret edebilir ve oluşturacağın sipariş ile kolayca istediğin rengi temin edebilirsin.

Canlı Renklerle Farklılığı Yakala
Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message