Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Çalışma Alanlarında Dikkat Dağıtmayacak Renkler
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Çalışma Alanlarında Dikkat Dağıtmayacak Renkler

Yayınlanma tarihi: 28.03.2021

Çoğumuzun evden çalışmayı hayatına kabul ettiği 2020 yılından sonra doğru renk seçiminin bir çalışma ortamında yaratabileceği etkiyi asla küçümsememeyi öğrendik. Çalışma alanında yapacağın küçük bir renk değişikliğiyle bile odanın donuk havasını dağıtmakla kalmayıp belki de saatlerini geçirdiğin o alanda üretkenliğini arttırarak dikkatinin dağılmamasını sağlayabilirsin. Bazı renklerin insan psikolojisi üzerinde yarattığı olumlu etkileri düşündüğümüzde kulağa iyi bir fikir gibi geliyor değil mi? Kimi zaman enerjini tamamen çalıştığın şeye vermeni sağlayacak kimi zamansa stres seviyeni azaltmana yardımcı olacak renkleri senin için derledik. Bu yazının ardından kendine en uygun rengi seçmek ve değişimi başlatmak için bir adım atmak senin elinde, keyifli okumalar!

Sıcak bej

İster iş ister okul için olsun, çalışırken odaklanmakta güçlük çeken bir yapıya sahipsen dikkatinin dağılmasını önlemeye yardımcı olmak çalışma alanlarının rahatlatıcı seçeneklerden bej-gri gibi bir tonu kullanmanı öneriyoruz. Bade rengi, zihnini sakinleştirecek ve günün görevlerine odaklanmana yardımcı olacak hoş bir bej tonudur. Üstelik uyumlu bir renk olması sebebiyle her renkteki mobilya ve aksesuarla kombinlenebilir ve yaratacağın atmosferin önüne geçmez.

Çalışma Alanlarında Dikkat Dağıtmayacak Renkler

Toprak yeşili

Çalışma alanının sakinleştirici sesine kulak vermek için pastel bir yeşil tonundan faydalanmaya ne dersiniz? Dikkat dağıtıcı bir yönü olmaması, uyumu sembolize edişi ve doğanın sakinliğini çağrıştıran havasıyla Filiz rengi, yeşil tonları arasında tam da aradığın ton olabilir. Krem rengi aksesuarlarla tamamlanabileceği gibi ahşap mobilyalarla bir araya geldiğinde ortaya çıkacak dingin atmosfere hayır diyemeyeceksin.

Açık somon

Turuncu tonları, bize sıcaklığı çağrıştırdığı için genelde rahatlatıcı bir duygu yaratır. İç mimarlar; açık turuncu, şeftali ve yumuşak mercan renkleri gibi daha sıcak tonların odaklanmayı geliştirmeye ve konsantrasyonu ve yaratıcılığı artırmaya yardımcı olduğu söylüyor. Enerjini çalışma süren boyunca en yukarıda tutmayı hedefliyorsan Nar Çiçeği rengi, senin için doğru tercih olacak.

Kahve

Kahverengi duvarların sıkıcı olduğunu düşünenler arasındaysan tabuları yıkmanın zamanı geldi. Uzmanlara göre sıcak bir kahverengi tonu, gün boyu sakin kalmaya ve odaklanmaya yardımcı olabilir. Elindeki önemli görevlere daha kolay adapte olmak ve daha güçlü hissetmek için değerlendirebileceğin renklerden bazıları Kum Fırtınası ve Deren renkleri olabilir. Tamamlayıcı seçenekleri arasında mermer ya da altın detaylı mobilyalar ya da aksesuarlar yer alır.

Açık mavi

Bize gökyüzünü ve denizi hatırlattığı için temizliğin ve sakinliğin çağrıştırıcısı olan taze bir mavi tonundan bahsetme zamanımız geldi. Mavi, renkler arasında güveni, mantığı, iletişimi ve verimliliği temsil ettiği için analitik işlerle ilgilenen insanlar için tavsiye edilir. Eğer uzun süreli odaklanma gerektiren bir işe sahipsen sakinleşmeyi ve üretkenliği destekleyecek Ada renginiseçebilirsin. İstenilen havayı yakalaman için boyanın parlaklığı ve yoğunluğu önemli kriterler arasında yer alır. Yukarıda belirttiğimiz renkler ve çok daha fazlası arasından seçim yapmak için Bi'Boya'yı ziyaret edebilir, yaratmak istediğiniz dingin çalışma alanı için ihtiyacınız olan rengi ve miktarı kolayca sipariş edebilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Genel
Duvar Boyasında Yeşil Tonları Nasıl Kullanılır?
Genel
Kız Çocuk Odalarının Vazgeçilmezi: Lila Rengi Duvar Boyası
Genel
2024 Yılının Trendi Ev Boyası Renkleri Hangileridir?

Toast Message