PAYLAŞ

Bu Sonbahar Ev Dekorasyonunda Mutlaka Yapılacak 4 Trendy Kendin Yap Fikri

Yayınlanma tarihi: 4.11.2020

Sonbahar huzur verici serinliği ve yağmur sonrası toprak kokularıyla geliyor. Dekorasyon trendlerinde de doğanın sonbaharla verdiği sakinleştirici etki ön plana çıkıyor. Sen de evinde mevsim ruhunu yansıtacak sonbahar dekorasyonu için pratik fikirleri en küçük bütçe ile kendin yapmak istersen bu yazı tam sana göre!

Duvarlarına sonbahar ruhunu kolayca yansıt

Yazın duvarlarda yer eden deniz kabukları, turkuaz, beyaz, yeşil tonları yerini daha sıcak renklere bırakıyor. Sonbahar denince akla gelen dökülen yapraklar ve toprağın üretken gücünü evine kolayca yansıtabilirsin. Sonbahar dekorasyonunda öne çıkan sarı, kiremit, gri, pastel mavi renkleri ile duvarlarına desen katabilirsin. Bi’boya üretimi olan krem muskat rengigeniş dekorasyon fikirlerini uygulama imkanı verebilir. Tek renkli duvarlar yerine desenli ve çok renkli duvarlar farklı bir tarzı aralayabilir. Canlı çiçekler yerine kuru yaprakları güneş almayan pencerelerine boşluklar bırakarak sabitleyebilirsin. Böylece mobilyaların ve duvarlarınla birlikte pencerelerin de sonbahar dekorasyonu için ortama eşlik edebilir.

Evinin girişinden itibaren sonbaharı hisset

Mevsimin ruhunu yakalamak adına canlı ve hacimli bitkileri bir süre kenara ayırman gerekebilir. Odunsu çalılarla yapacağın renkli tasarımları boş alanlarını dekore etmek için kullanabilirsin. Sonbahar dekorasyonu denince akla gelen kozalaklardan yapılmış, çelenk halinde bir kapı süsü evine girdiğin andan itibaren sonbaharı yansıtabilecek fikirlerdendir. Tek bir kasnak, renkli ipler ve kozalakları kullanarak zevkine göre kapı süsleri tasarlayabilirsin. Kurumuş yapraklardan yeni bir hayatın doğuşunu simgeleyen teraryumlar pencere pervazlarına çok yakışabilir. Sonbahar dekorasyonunu evine girerken bile hissetmek için kozalak, kuru yapraklar, odunsu parçalar, ahşap tablalar aradığın malzemelerden olabilir.

Boş alanlarda ahşabın dokusunu evine taşıyarak mevsimi yaşa

Sonbahar dekorasyonu denince akla gelen ilk stillerden biri de rustik tarzdır. Bu dekorasyon stilinde ahşap nemli bir yer tutar. Sonbahar için uyum sağlayan malzemelerden ve renkler kullanılarak sıcak bir ortam oluşturulabilir. Rustik tarzdan esintiler taşıyan bir salon için doğal ahşap güzel bir detay olabilir. Yapabileceğin kütük bir sehpa ortamın havasını hemen değiştirebilir. Kütüğü tek halde alıp vernikleyip parlattıktan sonra bile kullanabilirsin. Biraz daha özgün tasarımlara yönelmek istersen dilimli kütükleri sehpa boyutunda yan yana yapıştırıp dilediğin sehpa ayağını monte ederek kendi sehpanı yapabilirsin. Orta sehpada da ahşap bir tabla veya ahşap aksesuarlar sonbahar dekorasyonu için iyi bir fikir olabilir.

Loş aydınlatmaların verdiği huzurla sonbaharı karşıla

Kendin yap sonbahar dekorasyonu fikirleri arasında kolayca evini değiştirmeni sağlayacaklardan biri de ev aydınlatması olabilir. Dinlendirici sonbahar akşamlarında mum ve loş aydınlatmalar daha sıcak bir ortam için idealdir. Sonbahar dekorasyonu ile evinde küçük dokunuşlarla büyük değişiklikler yapmak istersen aydınlatma ile işe başlayabilirsin. Kokulu mumlar ve LED ışıklarla dolduracağın şeffaf bir kavanoz ile ortamın ışığını loş hale getirebilirsin. Akşam yorgunluğuyla koltuğa uzandığında kahveni koyacağın masif orta sehpadaki loş mumlar sakinliğini alabilir. Sonbahar dekorasyonu için evinde minik bir değişiklik daha yapmak istersen duvarlarına uygun, koltuklar üzerinde kendini belli edecek yumuşak bir koltuk şalı kullanabilirsin. En yoğun zamanlarında bile kendi evinde mevsimi hissederek dinlenmek istersen küçük değişikliklerle işe başlayabilirsin. Sonbaharı önce duvarlarında yansıtmak istersen Bi'Boya'yı ziyaret etmeyi unutma!

Diğer Yazılara Göz At
Kendin Yap
Kara tahta boyası ile 3 kendin yap fikri
Kendin Yap
Kara Tahta Yapımı Nasıl Olur?
Kendin Yap
Mutfak Masanı Renklendirmeye Ne Dersin?

Toast Message