Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Boş Bir Duvarı Renklendirmenin 5 Harika Yolu
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Boş Bir Duvarı Renklendirmenin 5 Harika Yolu

Yayınlanma tarihi: 5.01.2021

Duvarlar evin dekorasyonunu etkileyen unsurlardır. Bu yüzden nasıl bir renklendirme yapacağın önemlidir. Duvarını birçok şekilde renklendirebilir, dekorasyonunda çarpıcı bir etki oluşturabilir ve şıklığı yakalayabilirsin. Senin de odanda boş bir duvar var ve renklendirmek istiyorsan, doğru yerdesin! Senin için hazırladığımız öneriler ile duvarını nasıl renklendireceğine karar verebilir, odana canlılık ve hareketlilik katabilirsin.

Boş Bir Duvarı Renklendirmenin 5 Harika Yolu

Dikkat çekici duvar aksesuarları kullan

Tabloları kullan: Hem odana hem de duvarına renk katacak birbirinden tarz, farklı motiflere ve tasarımlara sahip tabloları kolayca bulabilir ve duvarında kullanabilirsin. Bunun için küçük tabloları kullanabileceğin gibi büyük ve geniş renkli tabloları da kullanabilirsin.

Aile fotoğraflarını kullan: Duvarında anılarına yer açabilir ve anılarını renkli veya dekoratif çerçevelere koyabilirsin. Bunun için kendinin, sevdiklerinin ve ailenin fotoğraflarına yer verebilirsin ve böylelikle kendine ait hoş bir ortam ile şıklığı yakalayabilirsin.

Koleksiyonları kullan: Duvarını bir sergi alanına dönüştürmen de duvarını renklendirecek bir diğer alternatif. Bunun için sahip olduğun bir koleksiyon varsa duvarına asabilir ve sergileyebilirsin. Örneğin şapka koleksiyonun varsa duvarına asabilirsin ya da albüm kapaklarını duvarında sergileyebilirsin. Böylelikle yaratıcı bir şekilde dekore ettiğin duvar ile duvarına ve odana renklilik getirebilirsin.

Boş Bir Duvarı Renklendirmenin 5 Harika Yolu

Duvarında kara tahta kullan

Duvarının bir kısmını ya da tamamını kara tahta ile kaplayabilirsin. Kara tahtayı büyük bir resim kağıdı olarak düşünebilir ve renkli tebeşirler ile dilediğini yazıp çizebilir ve boyayabilirsin. Her gün dilediğini çizebileceğini ve duvarını renklendirebileceğini bir düşün! Harika bir özgürlük değil mi? Örneğin aylık takvimini kara tahta üzerine çizebilir ve takibini yapabilirsin. Hem işlevsel hem de dekoratif olarak kullanabileceğin bir duvar ile yaşam alanını da eğlenceli hale getirmen oldukça kolaylaşıyor. Dilersen kara tahta boyası ile dilediğin duvarını kara tahta haline getirebilirsin.

Renkli fayans modellerinden faydalan

Duvarının bir kısmında renkli fayansları kullanabilir ve görkemli bir atmosfer oluşturabilirsin. Fayansların artık yalnızca banyolarda değil, evin her odasında kullanıldığını unutmamalısın. Duvarını renklendirmek için desenli ve renkli fayanslardan dilediğini seçebilirsin ve istediğin odanın duvarında kullanabilirsin. Böylelikle odanın çekiciliğini ve kalitesini de artırabilirsin.

Boş Bir Duvarı Renklendirmenin 5 Harika Yolu

Dekoratif duvar rafları kullan

Duvarına asacağın dekoratif duvar raflarını fonksiyonel olarak kullanabilirsin. Örneğin kitaplarını koyabilirsin ya da bir süs objesi olarak kullanabilirsin. Böylelikle duvarını renklendirebilirsin. Şık ve sade tasarımlardaki raflar ile ev dekorasyonuna da fonksiyonel bir katkı sağlarsın.

Boş Bir Duvarı Renklendirmenin 5 Harika Yolu

Ahşap duvar panelleri ile odana hareketlilik kat

Duvarlarının bir kısmını son dönemlerde sıkça kullanılan dekoratif ahşap panelleri ile kaplayabilir ve evine ekonomik bir şıklık getirebilirsin. Çeşitli desenlerden oluşan ahşap panellerinden dilediğini seçebilir, yaşam alanında sıcak, samimi ve doğal bir etki oluşturabilirsin. Odana biraz daha renk katmak istersen, dekorasyonun ile uyumlu olacak ahşap boyalarından dilediğini seçebilirsin. Seçtiğin renk ile de ahşap panelini boyayabilir ve duvarını renklendirebilirsin. Hem duvarların hem de duvar panelini renklendirebilecek boya alternatiflerine ise Bi'Boya 'dan ulaşabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Boya
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Boya
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Boya
Kalorifer Boyası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Toast Message