PAYLAŞ

5 trendy gri home-ofis dekorasyon önerisi

Yayınlanma tarihi: 25.02.2020

Artık yaygınlaşmaya başlayan freelance çalışma şekli home ofis dekorasyonu gerekliliğini beraberinde getirdi. Sabahın erken saatlerinde kalkıp kilometrelerce yolu aşıp kapalı ve basık ofis ortamlarında çalışma devri kapanmak üzere. Çünkü evin rahatlığında kişinin kendi oluşturduğu bir home office dekorasyonu yaratıcılığını olumlu yönde etkileyecektir. Herkesin çalışma düzeni ve sistemi farklıdır. Verimliliği arttıran etkenler herkes için değişkenlik gösterir. Bambaşka bir  masa, araç gereç ve en önemlisi renk ilham kaynağı olabilir. Çok farklı renklerde zevklerde home ofis dekorasyon fikirleri var. Bizse bu yazıda home ofis dekorasyonu gri renklerden oluşan daha ciddi ve sade odaları ele alacağız.

Home ofis dekorasyonu için gerekenler neler?

İlham kaynağın olan, verimliliğini arttıran parçalara odanda yer ver. Çalışmanı olumlu yönde etkileyecek resim, tablo ne varsa gözünün önünde bir yere koyabilirsin. Aydınlatmalar home ofis dekorasyonu yapılırken unutmaman gerekenler arasında. Dar ve ışık almayan odalar için aydınlatmalar kurtarıcı olacaktır. Işık seçiminde göz yormayan beyaz ışık tercih etmelisin. Dışardaymış hissi veren bitkiler de çokça kullanılan dekorasyon öğesi. Gri renkle uyumlu yeşil bitkiler home ofis dekorasyonu için iyi bir fikir olabilir. Ofis aksesuarlarına önem göstermelisin.  Çalışmaların sırasında sana büyük yardımı dokunacak araç gereçlerini tamamlamalısın. Bunlar küçük boydaki sepetler, düzenleyici tepsiler ve pano olarak sıralanabilir. Bu araç gereçler home ofis dekorasyonu adına önemli bir nokta çünkü düzenli çalışmanı sağlayacaktır. Rahatlığa önem veriyorsan ofis sandalyesini de unutma.

5 Trendy gri home ofis dekorasyon önerileri neler?

Çalışma odamda kendi stilimi yansıtmama yardımcı olacak fikirler neler, dediğini duyar gibiyiz. Home ofis oluşturmak için ihtiyacın olan araç gereç ve dekoratif eşyaları belirledikten sonra sana bir nevi yol haritası olacak 5 Trendy gri home ofis dekorasyon önerilerimiz var.

1. Minimalist gri home ofis dekorasyonu

Bu dekorasyon anlayışında, amacı olmayan hiçbir şey odada yer alamaz. Yumuşak çizgileri olan bu tarzda sadelik ve yalınlık hakimdir. Griyle beraber siyah ve beyaza yer verilebilirsin. Başka renklerin araya karışıp sadeliği bozmasını istemezsen minimalist home ofis dekorasyonu sana göre.

2. Gri ve siyah modern çizgiler

Odanın genelinde griyle beraber siyah yaygın kullanılır. Daha metal görünümlü olan bu home ofis dekorasyon anlayışında keskin hatlı mobilyalar kullanabilirsin.

3. Sarı gri ofis dekorasyonu

Sarı gri uyumu bu yıl ofislerin birçok yerinde kullanıldı. Çalışma odalarında ise bu uyum sarı renginin sandalye ya da fon perde gibi detaylarda kullanılmasıyla sağlandı. Küçük sarı aksesuarların da griye uyması kolay olur.

4. Gri ile yeşilin uyumu

Gri çalışma odalarında beyazla beraber yeşil renk de kullanılır. Yeşil renk home ofis dekorasyonlarında  genelde bitki ve çiçeklerle sağlanır. Gri boyalı duvara beyaz raflar monte edip üzerlerine yine yeşil bitkiler koymak iyi bir home ofis dekorasyonu fikri olur.

5. Gri ve toprak tonları

Açık griye boyanmış bir home ofis zemininin masif rengi olduğu örnekler var. Bu daha çok İskandinav tarzını yansıtır. Aynı şekilde masada da ahşap kullanılan odaya beyaz aksesuarlar eşlik edebilir.

Diğer Yazılara Göz At
Gökyüzünün En Soft Renkleri Duvarında
Kolay silinebilen boya nedir? Hangi mekanlarda uygulanabilir?
Evinde en çok batan duvar için hangi boya uygun?

Toast Message