Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Bebeğinizin daha huzurlu uykuya dalacağı renkler
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Bebeğinizin daha huzurlu uykuya dalacağı renkler

Yayınlanma tarihi: 1.05.2021

Dünyaya yeni gelen miniklerin, günlerinin çoğunu geçirecekleri odalarının dekorasyonu oldukça önemlidir. 24 saatlik günün neredeyse 14 saatini uykuda geçiren bebeklerin, algılamaya başladıkları ilk dış dünyaları olan odaları titizlikle hazırlanmalıdır. Huzurlu ve rahatlatıcı bir ortam olması tercih edilen bebek odasında, ebeveyn ve bebeğin geçireceği dakikaların keyfi hiçbir yerde bulunmaz. Bu keyifli dakikaların sakinleştirici bir ortamda gerçekleşmesi ise hem ebeveyni hem de bebeği mutlu eder. Sen de bebeğinin huzurla ve kolayca uykuya dalmasını istiyor fakat hangi renklere yöneleceğini kestiremiyorsan bu yazımız tam sana göre!

Romantik bir esinti için: Pembe

Sakinleştirici bir etkisi olan pembe, empati duygusunun uyanmasına da destek olur. Genellikle kızların odasında yönelinen bir renk olsa da cinsiyetçi duvarları yıkmak adına son dönemde erkek bebeklerin odalarında da sıkça tercih edilir. Çok canlı bir pembe bir süre sonra rahatsız edici bir ruh haline sebep olabilir. Bunun önüne geçmek için pembenin daha yumuşak tonlarına yönelmelisin. Bi'Boya Gonca rengi, pembenin yumuşak tonlarından birini sunarken set halinde temin edeceğin ürün kolay uygulanabilirlik imkanı verir. Pembenin biraz lilaya kayan tonu olan Bi'Boya Bade , hafif krem rengini andıran yapısı ile bebek odası renkleri arasında tercih edilir. Pembenin koyu tonunu göz alıcı parlak yapıdan uzak sunan Bi'Boya Pembe İnci, beyaz renkle birlikte dekorasyonun muhteşem olmasını sağlar.

Şifanın rengi mavi ile tanışın

Kan basıncını düşürerek uykuya hazırlayan harika bir renk skalası sunan mavi vücudu rahatlatır. Saldırganlık ve endişe gibi olumsuz duyguların, düşüncelerin oluşmasına engel olan maviyi rahatlıkla tercih edebilirsin. Huzurlu ve sakin bir ortam yaratılması için ideal tonları sunan mavi, ahşap rengi ile uyum sağlar. Bebeğinin uyku problemi çekmemesi adına soft tonlardan biri olan Bi'Boya Atlas setini deneyimleyebilirsin. Mavinin ağaca çalan nefis tonunu sunan Atlas, bebeğinizin odasının sakin havasını buram buram hissettirir.

Doğanın rengi ile muhteşem odalar

İyileşmenin ve sağlığın rengi olan, doğanın temel rengi yeşil odalara sakin bir zemin sunar. Aynı zamanda konsantrasyon seviyesini artıran yeşil, okuma dönemindeki çocukların becerilerini artırırken yaratıcılığa olumlu katkıda bulunur. Yeşilin doğayı yansıtan tonu Bi'Boya Filiz , yeşilin olumlu etkilerini bebek odasına davet eder. Bebek odası renkleri arasında sevimi dekorasyonlar yaratılmasına öncü olan tonu rahatlıkla seçebilirsin.

Beyazla karışan yumuşak tonlar

Beyaz alt tabanlı tonlar, beyazın sakinleştirici etkisiyle renk skalasının farklı tonlarını birleştirerek sunar. Bi'Boya Mistik , grinin beyazla yumuşatılmış versiyonunu sunarken yumuşak geçişleriyle ilgi çeker. Grinin kapalılığından ve beyazın sıradanlığından uzak bu tonu tercih ederek ev dekorasyonuna ve bebeğinin odasına yeni bir nefes kazandırabilirsin. Bebek odası renkleri arasında parlayan bir diğer renk olan Bi'Boya Yasemen mor ve beyazın ahengini yansıtır. Tek renklerin göz alıcı tonlarının aksine yumuşatarak sunan bu renk, yatıştırıcı etkiyle hoş bir atmosferi birleştirir.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message