Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Banyo duvarlarında trend renkler
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Banyo duvarlarında trend renkler

Yayınlanma tarihi: 12.04.2021

Evin her bölümünde olduğu gibi banyo alanları içinde bazı trendler mevcut. Peki banyo tasarımında karşılaşacağımız yeni trendler neler? Sıradanlıktan uzaklaşıp duvarını farklı renge boyamaya ne dersin? Bu sene banyo renklerinde gri ve nötr renklerin sıkça görüleceği söyleniyor. Fakat bu yıl banyo trendlerinde farklı renkleri de göreceğiz. Banyo için bir renk şemasına ihtiyacın varsa, işte ilham alabileceğin bazı renkler...

Banyo duvarlarında trend renkler

Renk dokunuşu: 2021 banyo renkleri neler?

Banyo dekorasyonunda en can alıcı nokta renk seçimidir. Dekorasyonun rahatlığını ve konforunu hissetmek için seçilen renkler önem taşır. Dolayısıyla doğru renk ve tonu seçmelisin. İşte karar vermekte zorlandığında ilham alabileceğin bazı trend renkler...

Sarı ile aydınlık banyo dekorasyonu

Sarı rengin banyo için biraz abartı olacağını düşünüyor olabilirsin. Fakat sarı renk ile çok cesur bir dekorasyona imza atabilirsin. Sarı aynı zamanda parlak ve temiz bir görünüm elde etmeni sağlar. Değişim denildiğinde yalnızca duvarlar aklına gelmesin. Banyo zeminini sarı renk seramikler ile donatman da sarının enerjisini hissetmen için yeterli olur ve banyona yeni bir bakış açısı getirir.

Turuncu ile enerjik ambiyans

Enerjik bir renk ile banyonu yenilemek istediğinde, turuncu rengi de listene ekleyebilirsin. Girdiği ortamlara mutluluğu götüren, canlandırıcı etkisini hissettiren ve güven veren bu renk eminiz ki banyona çekici bir hava katacak. Fakat banyo dekorasyonunu basit tutmalısın. Turuncuyu beyaz ile birleştirebilirsin. Turuncu fayanslar ile duvarlarını kaplayabilir, zemini koyu tutabilir ve dekorasyona biraz da beyaz ekleyerek mükemmel bir banyo dekorasyonuna sahip olabilirsin.

Lüks tasarımlar için kırmızı renk

Kırmızı her ne kadar banyolarda sıklıkla tercih edilmese de kırmızı renge boyadığın duvarı beyaz fayanslar ile yumuşatabilirsin. Ya da duvarın bir kısmını içinde kırmızı rengin de olduğu desenli fayanslar ile kaplayabilir ve duvarın geri kalanını beyaz fayanslar ile kaplayabilirsin. Zemini parke yapabilir ve kendine özel kırmızı bir halı sererek dekorasyonu son etkili dokunuş ile tamamlayabilirsin.

Yeşil ile dingin dekorasyon

İç dekorasyonda sıklıkla karşılaşacağın yeşil renk banyolarda da kullanabileceğin trend bir renktir. Sakinleştirici etkisiyle bilinen yeşil rengi göz ardı etmek yanlış olabilir. Çok yönlü esnek bir renktir. Klasik banyo ya da modern banyo dekorasyonunda kullanılabilir. En basit şekilde duvarın yarısını yeşile boyayabilir ve diğer yarısını da fayanslar ile kaplayabilirsin. Bu noktada koyu yeşil tonlarından ilham alabilirsin. Daha temiz ve ferah alan oluşturmak istersen mint yeşili fayanslardan yardım alabilir ve banyonda kullanacağın ahşap detaylarla istediğin görünümü yakalayabilirsin. Biraz daha tropikal bir görünüm istiyorum diyorsan, yumuşak pembe duvarlarını zengin yeşil zemin ile kombinleyerek eğlenceli bir kombinasyon oluşturabilirsin.

Neşenin sembolü: Somon pembesi

Somon rengi pembenin bir tonudur. Sıcak bir renktir. Temizliği ve saflığı ifade eder. Dönemin moda renkleri arasında yer alır. Dolayısıyla banyonda kullanman için harika bir fırsat. Bu rengi altın ve siyah renk ile birlikte kullanarak oldukça hoş ve parlak bir banyo görünümü elde edebilirsin.

Riskli fakat zarif bir renk: Siyah

Tamamen siyah kullanmak cesaret ister. Fakat siyah ile çok şık ve olağanüstü bir dekorasyon oluşturmak da kaçınılmaz. Siyah banyo dekorasyonu oluşturmak için mükemmel beyaz ve siyah ikilisini bir arada kullanabilirsin. Kırmızı renk banyo aksesuarları ile mükemmel renk uyumunu yakalayabilirsin. Ya da siyah dekorasyona biraz renk eklemek için renkli duvar kağıdına başvurabilir. Ayna ile dekorasyonun ifade gücünü artırabilirsin.

Doğadaki büyülü renk: Leylak

Banyona hayat vermek için kullanabileceğin renklerden biri de leylak oluyor. Özellikle küçük banyolar için harika bir seçim olabilir. Banyondaki leylak banyo dolabını beyaz duvarlarla birlikte kullanarak ideal bir görünüm elde edebilirsin. Aksesuar seçiminde ise pembe renge yönelebilirsin. 2021 boya trendlerinde sonra sen de banyonda renk değişikliği yapmaya karar verdiysen, banyona yenilik katacak boya ve boya ürünlerine Bi'Boya internet sitesinden ulaşabilir ve stilini yansıtacak yaşam alanını oluşturmaya hemen başlayabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Boya
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Boya
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Boya
Kalorifer Boyası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Toast Message