Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Banyo Duvarında Renklere Yer Aç
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Banyo Duvarında Renklere Yer Aç

Yayınlanma tarihi: 2.03.2021

ünün yorgunluğunu ve stresini üzerimizden atmak ve tazelenmek için hepimizin vazgeçilmez mekanı banyolardır. Fiziksel ve mental enerjimiz çoğu zaman ferahlatıcı bir banyo ile yükselir. Modern ve kalabalık kent yaşamı yaşadığımız dairelerin ve dolayısıyla evimizdeki banyoların küçülmesine neden olsa da doğru ve işlevsel dokunuşlarla bir banyoyu verimli hale getirmek mümkün. Nasıl mı? Tabi ki renklerle... Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisini hemen hepimiz sıklıkla duyarız. Birbirinden farklı banyo duvar renkleri ile banyonda yakalamak istediğin havayı bulabilirsin. Banyonun genişliği ne olursa olsun senin için en uygun banyo duvar renklerini inceledik.

Banyonun doğası: Mavi

Mavi, en çok kullanılan ve banyo ile bütünleşmiş renktir. Banyonun doğasına çok uygundur. Suyu, denizi, okyanusu ve gökyüzünü çağrıştırır. Tonları açıktan koyuya suyun, doğanın adeta sesini taşır. Öyle ki Norveç fiyortlarından Maldivlerin ışıltısına, bir adanın sakinliğinden gökyüzünün sonsuzluğuna kadar çok geniş bir renk yelpazesini içinde barındırır. Tıpkı ada, atlas ya da okyanus ve diğer tonları gibi. Sen de kendini doğa ve mavi sever olarak görüyorsan kullanacağın banyo duvar rengi mavi olmalıdır. Ancak mavi tonu koyulaştıkça aydınlatılması daha zor bir mekan olabilir bu nedenle aydınlıktan ödün vermeyi tercih etmeyenler açık mavi tonları seçmelidirler.

Banyo Duvarında Renklere Yer Aç

Sadelikten vazgeçemeyenlerin rengi: Beyaz

Sadeliğin, temizliğin ve güzelliğin rengi beyaz, çok tercih edilen banyo duvar renkleri arasındadır. Özellikle küçük mekanlar için başvurulması gereken ilk renktir. Banyonun daha büyük ve aydınlık görünmesini sağlar. Üstelik evde kalarak geçirdiğimiz şu günlerde evin en ferah yeri beyaz banyolardır. Ayrıca hiçbir zaman modası geçmeyecek tek renktir. Pamuk veya buz beyazı senin için doğru banyo duvar rengi olabilir.

Banyonun doğal ferahlığı: Yeşil

'Tam bir doğa insanıyım yeşil benim vazgeçilmezimdir' diyorsan çağla, ıhlamur, Nil, tuna ve yosun gibi geniş renk yelpazesine sahip harika bir banyo seni bekliyor. Banyo duvar renginin doğayı yansıtmasını kim istemez? Sakinliğin ve huzurun rengi olarak bilinen yeşil birçok tonuyla banyosunda doğanın enerjisini yaşamak isteyenlerin ilk tercihi olmalıdır.

Yeniliğin en şık rengi: Gri

Modern yaşamın şıklığı eğer bir renk olsaydı bu renk kesinlikle gri ol urdu. Sade, işlevsel ve şık bir banyo tercih ediyorsan ve geleneksel banyolar bana göre değil diyorsan banyo duvar rengi için ilk adresin gri olmalı. Gri rengi bulunduğu her ortama şıklık katar. Ton zenginliği bakımından da her zevke hitap eden bu güzel nötr renk ışığın kullanım oranını da önemli hale getirmektedir. Eğer aydınlık bir banyo istiyorsan kristal ve dağ grisi, loş bir ortam tam da benlik diyorsan derin, damla ve gece tonlarını tercih edebilirsin.

Klasik severlerin ilk tercihi: Kahverengi

Son zamanlarda modern mimari ile kahverengi gibi geleneksel bir rengin sıklıkla harmanlandığını görüyoruz. Kahverenginin cazibesinden vazgeçemeyenler sayıca en fazla tona sahip bu renk ilk tercih olma özelliğini koruyor. Sakinleştirici bir havası olan kahverengi de çok tercih edilen banyo duvar renkleri arasında arasında. Korel, fondü, güz ya da sana hitap eden birçok renk için BiBoya'nın internet sitesine göz atabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message