Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Bahar Renkleri Nelerdir? Bi'Boya Renk Kombin Önerileri
Bahar Renkleri Nelerdir? Bi'Boya Renk Kombin Önerileri
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Bahar Renkleri Nelerdir? Bi'Boya Renk Kombin Önerileri

Yayınlanma tarihi: 10.08.2021

Her sezon gardırobunu baştan ayağı yeniliyorsun, peki ya evini? Evler artık sadece yatmak ve ailece yemek yenilen yer olmanın ötesinde kişiliği yansıtan bir ayna görevi de görüyor. Dolasıyla arada kendine yaptığın değişim kadar evle de ilgilenmek iyi gelebilir. Baharın içini ısıtan sıcaklığına ve coşkusuna özel renklerle herhangi bir odanı yeniden canlandırabilirsin. Yavaş yavaş ısınan havanın etkisi tüm ruhuna sarmışken baharın sıcaklığını evine de yansıtmak hoş olmaz mı? Sana enerji verecek, mekanda farklılık hissettirecek renk önerilerinden ilham alarak kışın soğuk havasını evden uzaklaştırabilirsin. Sıcacık renklerde uygulanan duvarların rengi ve mobilyaların uyumu ile istediğin sıcak ve samimi ortamı yaratabilirsin. Öyleyse bahar renklerini taşıyan duvar boyası önerilerine bir göz atarak dışarıdaki bahar coşkusunu evlere taşıyalım.

Bahar Renkleri Nelerdir? Bi'Boya Renk Kombin Önerileri

Bahar Renkleri Nelerdir?

Uzun bir kış mevsiminden çıkarken baharı karakterize eden renkleri eve taşıman içsel dinginliğin üzerine olumlu etki eder. Yeni sezonda şüphesiz tüm dünyada en popüler bahar renklerinden biri turuncu ve tonlarıdır. Turuncu duvar boyaları, çiçekli dekorasyon ürünleri veya turuncu renginde tablolar kullanmak oda tasarımının değişmesinde önemli rol oynar. Tabii birkaç yıldır yükselişte olan doğal trend var. Dolayısıyla doğal renk tonlarına ilgi artıyor. Baharda dekorasyona vurgu eklemek için koyu antrasit veya siyah tercih edebilirsin.  İç mekanda parlak renkler kullanmak daha iyi hissettirebilir. Pandemi döneminde herkesin ihtiyacı olan sakinliği ve coşkuyu, evinizin herhangi bir odasını baştan aşağı yenileyerek temin edebilirsin. Baharda Pantone'nin 2021 yılı için özel seçimi olan "sarı" rengi kullanabilirsin. Doğayı seven, enerjik, modern, retro, İskandinav veya etnik bir hava yaratmak için sarı kullanabilirsin. Mekana tazelik ve ferahlık veren bahar renklerini kullanarak daha enerjik hissedeceğin bir yaşam alanına sahip olabilirsin.

Bi'Boya Bahar İçin Renk Kombin Önerileri

Özellikle mavi, gri ve sarı renklerin popüler olduğu günlerde sedef mor lila, mercan, beyaz ve yeşil de seçenek olarak sunuluyor. Özgürlüğün, enerjinin, coşkunun, çiçeklerin ve daha nicesinin rengine ait boyaları tercih ederek odanda aradığın çekiciliğe kavuşabilirsin. Özellikle parlak beyaz pamuk rengi neredeyse tüm mobilya ve eşyalarla uyum sağlamasıyla tercih ediliyor. Bi'Boya özel renk tonları ile seni bahara hazırlıyor. Mutluluğu, umudu, iyimserliği ve güneşi simgeleyen sarı rengi enerji beklediğin her alanda değerlendirebilirsin. İşte kolayca uygulayabileceğin bir kaç renk kombin önerisi: Sakin ve rahatlatıcı bir bahar dekorasyonu istiyorsan şüphesiz krem ekru duvar boyası işini görür. Nötr bir renk olan krem, sarı renge yakın olmasıyla ruh halini pozitifleştirerek iyi bir ruh hali kazandırır. Üstelik bu renk duvar boyasında mobilyaların rengi çok da fark etmez. Modern ve enerjik bir oda yaratmak için kırmızı tonlar veya mavi tonlar tam sana göre. Cesur etkileşimlerle heyecan verici renk kontrastlarını deneyerek en beğendiklerinle resmini tamamlayabilirsin. Ev tekstilin ve duvar boyasının uyumlu olmasına dikkat etmelisin. Özellikle perde - duvar ahengi yakalayarak Bi'Boya sayesinde dışarıdaki baharı evde de yaşamaya devam edebilirsin.


Bahar Renkleri Nelerdir? Bi'Boya Renk Kombin Önerileri
Diğer Yazılara Göz At
Kız Çocuk Odalarının Vazgeçilmezi: Lila Rengi Duvar Boyası
Duvar Boyasında Soğuk Renkler Hangileridir? Soğuk Renk Tonları
Renklerin Gücü: Ev Dekorasyonundaki Uyumlu Renkler

Toast Message