Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Bahar Renkleri Mutfağında Açsın
Bahar Renkleri Mutfağında Açsın
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Bahar Renkleri Mutfağında Açsın

Yayınlanma tarihi: 3.08.2021

Birbirinden farklı renklerde boyanabilen mutfaklar, bahar renkleri ile bütünleşerek mekanlara serin ve modern dokunuşlarla zamansız tasarımlara sahip olmanı sağlayabilir. Evin diğer bölümleri ile kontrast yaratmadan tercih edilmesi gereken mutfak renkleri, sade, açık ve ferah bir ortama dönüştürülerek kişisel zevkleri yansıtan bir alan olmalıdır. Bahar renkleri kategorisinin modern dokusuyla sevilen renklerinden lavanta, deniz kabuğu, fildişi, turkuaz, kırık beyaz ve yeşil buz beyazı renkler en çok tercih edilen bahar renklerindendir.

Mutfağına bahar renkleri ile ışıltı kat

Küçük, dar ve karanlık bir mutfağa sahipsen küçük dokunuşlarla mutfağını aydınlatabilir ve daha ferah bir görünüm kazandırabilirsin. Beyaz ve krem tonlarında tercih edebileceğin duvar boyasını beyaz mutfak seramikleri ve ışıklı cam kapaklar ile tamamlayarak mutfağına ışıltı katabilir, aydınlık çözümlere kavuşabilirsin. Ayrıca depolama ihtiyacı için kapalı dolaplar yerine açık raflar tercih ederek mutfağına daha ferah bir görünüm kazandırabilirsin. Bi'Boya'nın geniş renk alternatiflerinden beyaz ipek mat iç cephe boyası karanlık mutfaklar için uygun bir alternatiftir. Eğer geniş ve aydınlık bir mutfağa sahipsen çekinmeden daha canlı ve renkli tonları kullanabilirsin. Hareketli duvar rengini mutfak dolaplarında toprak tonları, beyaz ve vizon gibi daha sakin bir ton ile yumuşatabilirsin. Geniş ve aydınlık mutfaklar için heyecanı, neşeyi, mutluluğu ve özgüveni sembolize eden turuncu yaz ipek rengini tercih edebilir, mutfağına güneş yansımalarını getirebilirsin. Bahar renkleri ile mutfağında yaz ritimlerini duyabilirsin.

Doğanın Eşsiz Uyumundan Esinlenen Mutfak Renkleri 

Mutfağın rengine karar vermeden önce büyük resme yani mutfağın tamamına bakmak gerekir. Tercih ettiğin renk mutfağınla ne kadar uyumlu ve mutfağını ne kadar tamamlar bu konu oldukça önemlidir. Kusursuz bir dekorasyon için bütünlüğü korumalı ve uyumlu renkleri birlikte kullanmak gerekir. İskandinav dekorasyon stillerinde sıklıkla tercih edilen doğadan ilham alan renk esintileri huzurlu bir ortama kavuşmanızı sağlayabilir. Mutfağında daha üretken ve özgür olmak istersen bahar renkleri tonlarında doğanın eşsiz uyumundan ilham alan yeşil buz beyazrengi senin için en iyi seçim olacaktır. Son yıllarda oldukça trend hale gelen monokromatik tasarım özellikle iç mimarların en çok tercih ettiği dekorasyon stillerinden biridir. Aynı renkleri farklı malzeme ve dokularla kullanma sanatı olan monokromatik stil renkler arasındaki fiziksel farklılıkları kullanarak rengin karakterini değiştiren tasarımlar sunar. Beyaz duvar boyasını beyaz keten perde ve beyaz tonlarındaki mutfak dolapları ile tamamlayabilir, makromeden örülmüş saksılar ile canlı çiçeklerin yeşil havasını vurgulayabilirsin. Bahar renkleri kategorisinin sevilen renklerinden fildişimutfağına zarif ve sofistike bir hava katmana yardımcı olabilir. Fildişi rengini mutfağında kullanabileceğin ağartılmış meşe ve koyu ceviz ahşap masalar ile tamamlayabilir, perdelerinde kullanacağın canlı bahar renkleri ile hareketlendirebilirsin.

Bahar Renkleri Mutfağında Açsın
Diğer Yazılara Göz At
deneme
Deneme
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message