Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Az Işık Alan Bir Evin Varsa Eğer Bu Renklerle Ferahlığa Adım At!
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Az Işık Alan Bir Evin Varsa Eğer Bu Renklerle Ferahlığa Adım At!

Yayınlanma tarihi: 19.02.2021

"Küçük, dar ve hareket alanını fazlasıyla kısıtlayan bir yaşam alanına sahipsen evinde ya da ofisinde kullanacağın renklerle ferah bir mekan yaratabilirsin. Ufkunu açacak yeni renklere hazır mısın? İlham perilerinin sana istediğin ferahlığı sunduğu geniş renk yelpazesinin; en yeni renklerle evinin her odasında, özgürce seni beklediğini söylemek epey mümkün. İster modern bir görünüm istersen de bohem şıklığa imza atabileceğin bir atmosfer yaratarak, evinin her bir köşesine çöken karanlığı, doğru renk seçimleriyle ortadan kolayca kaldırabilirsin. Böylelikle seçeceğin renklerle vurgulayacağın modern unsuru hem şıklıkla hem de özgünlükle bir arada kullanmış olursun. Bu şekilde doğanın bilinmeyen sayısız yapraklarının rengiyle, suların ve gökyüzünün sakinliğini harmanlayarak; karanlık evine kocaman bir ışık getirirsin.

Az Işık Alan Bir Evin Varsa Eğer Bu Renklerle Ferahlığa Adım At!

Ferah ve modern bir ambiyans: Krem ve alt tonları

Koyu tonlardan açık tonlara doğru seçilen renkler, değişime ayak uyduracak olan odanın havasını, atmosferini ve ambiyansını da direkt olarak değiştirir ancak açık tonlar dediğimizde aklına direkt olarak beyaz da gelmemeli. Çünkü beyaz renk tıpkı siyah gibi tok bir rengi temsil eder. Bu iki zıt renk tezatlık oluşturur. En doğru seçim, kullanmakta karar kıldığın herhangi bir rengin, alt tonlarını seçmek. bu nedenle seçeceğin açık tonlar; kremden maviye, maviden sarıya uzayıp gidebilir. Bi'Boya'nın krem renk ve alt ton kategorisinde yer alan modern renklerden olan ayışığı, kardelen, pamuk , mine ve kiraz çiçeği; odana eşsiz bir ferahlık katabilir. Seçeceğin bu renklere eşlik eden aydınlatma ürünleri de hoş bir ortam yaratmana zemin hazırlar. Koyu mobilya seçimlerinden de uzak durabilirsen eğer odanda yakaladığın tok ferahlığı sürdürebilirsin.

Dingin bir renk: Mavi

Mavi renk oda boyası ve çeşitli ikonik motiflerle süslenmiş bir duvar alanı, seçtiğin herhangi bir odaya eşi benzeri olmayan bir görüntü katmana yardımcı olabilir. Mavi tonlarının huzur verici renkleriyle tanışmak istersen eğer Buz beyazı, Atlas ve Okyanus renklerini yakından incelemek, seçim yapmanı kolaylaştırabilir. İç açıcı bir renk olan mavi; en dar ve en karanlık olan odana bile denizin durgun, dinlendirici ve sakinleştirici etkisini taşımanda kolaylık sağlar. Bebek odalarında tercih sayısı her ne kadar fazla olsa da çalışma odanda da ilhamını arttırmak için etkili bir renk olarak kullanabilirsin. Bu renkler çalışma stresini dizginlediği gibi okuma yaparken ve müzik dinlerken de huzura erişmeni sağlayabilir.

Az Işık Alan Bir Evin Varsa Eğer Bu Renklerle Ferahlığa Adım At!

Doğanın tasvirini odana taşı: Sarı ve yeşil

Karanlık bir ortamı aydınlığa ulaştırmak için doğanın mevsimler arası geçişlerle donatarak şölen yarattığı bin bir rengi, seçimlerin arasına rahatlıkla ekleyebilirsin. Sonbaharın sakin ve huzurlu rengi yeşil, sarı ve sarının alt tonları doğayla iç içe yaşaman için de tercih edebileceğin renklerdir. Hanımeli, Yaz, Kekik, Mistik, Yenibahar ve Zümrüt… "Yaz" rengiyle buluşturacağın sarı sıcak tonlar, ufak pencereli banyona da farklı bir enerji katar. Yenibahar rengiyle beraber doğayı salonuna taşıyabilir, ruhunu dinlendirebilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message