Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Ahşap Döşemeye Yakışan 5 Boya Rengi
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Ahşap Döşemeye Yakışan 5 Boya Rengi

Yayınlanma tarihi: 12.12.2021

Duvarlarda seçeceğiniz tonlar, zeminin etkisini ya dengeleyecek ya da tam tersi boğacaktır. Kırmızıdan, kahverengine, bejden, griye kadar döşemeler çok çeşitli renklere sahiptir; dolayısıyla duvar için boya seçmeden önce zemin renginin sıcak mı yoksa soğuk mu olduğunu belirlemek gerekir. Turuncu, pembe, sarı veya kırmızı tonlar sıcak olarak; mor, yeşil, mavi veya gri gibi tonlar ise soğuk olarak kabul edilir. Zemin tonunun belirlenmesinin ardından zemin renginin açık mı yoksa koyu mu olduğuna karar verilmeli, sonraki aşamada ise ahşap döşemeler için doğru duvar rengi bulunmalı. Açık renk zemine dramatik bir kontrast oluşturmak için koyu renklerin kullanılması uygun bulunurken, koyu zeminlerde ferahlık hissini artırmaya yardımcı olabilmesi için açık renklerin tercih edilmesi önerilir. Yazımızda ise hangi ahşap döşeme için, hangi rengin kullanılması gerektiğini bulacaksınız!

Ahşap Döşemeye Yakışan 5 Boya Rengi

Yeşil

Ahşap zeminle en iyi giden renklerin başını yeşil tonları çekiyor. Biboya Zümrüt, Filiz, Çağla ve Mistik gibi yeşil tonlar ahşap zeminlerde baharı çağrıştırırken, Seren, Ada, Okyanus ve Atlas gibi Turkuaz ve aqua tonları ise özellikle kehribar rengi ahşaplarda harika görünür. Koyu renk ahşaplarda sarı alt tonlu yeşil tonlardan kaçınmayı unutmayın.

Ahşap Döşemeye Yakışan 5 Boya Rengi

Kahverengi - Kırmızı

Portakal, kırmızı ve kahverengi alt tonlu Alya, Deren, Narçiçeği ve Kotta tonları beyaz ahşap döşemlerde şık bir görünüm yaratacaktır.

Bej -fildişi

Bej ve fildişi gibi beje yakında renkleri özellikle koyu ahşaplarda özellikle kırmızı parke zeminle harika bir uyum yakalıyor. Koyu zeminler ile beyaz duvarlar çarpıcı bir kontrast oluşturur. Biboya kartelasında bulunan mine, pamuk ve buz beyazı renkleri ahşabın çoğu tonuyla uyumlu bir görüntü yakalar.

Ahşap Döşemeye Yakışan 5 Boya Rengi

Sarı

Kırmızı meşe parkeler, sarı veya kayısı gibi renklerle iyi uyum sağlar; sıcak, rahat bir etki yaratır. Kırmızı döşemlerde Biboya’daki Hanımeli, Yaz, Yenibahar renklerini düşünebilirsiniz.

Gri

Gri daha çok sarı eskitme ahşap tonlarıyla uyumlu bir akış yaratır. Akay ve Kaşmir tonu, hafifi eskitme zeminle uyumlu bir iş çıkarırken, kiraz veya maun gibi kırmızı tonlarındaki ahşap döşemlerde gri alt tonlu açık mavi renklerin seçilmesi tercih edilir. Krater, Vizon, Ihlamur, Dağ Grisi ahşap kirişler ve beyaz ağırlık dekorasyonla harika görünür. Gri, kontrast sağladığından siyah ahşapla da oldukça harika bir uyum yakalar.

Bir Uzmandan Destek Alın, Seçimlerinizde Yardımcı Olsun

Doğru parke döşemeye doğru rengi seçmenize, en profesyonel şekilde döşemenize uygun duvar rengi kombinasyonlarını seçmenize yardımcı olacağız.

Diğer Yazılara Göz At
Kız Çocuk Odalarının Vazgeçilmezi: Lila Rengi Duvar Boyası
Duvar Boyasında Soğuk Renkler Hangileridir? Soğuk Renk Tonları
Renklerin Gücü: Ev Dekorasyonundaki Uyumlu Renkler

Toast Message