Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Ahşap Boyalar ile Balkonunuzu Yaşam Alanına Çevirin!
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Ahşap Boyalar ile Balkonunuzu Yaşam Alanına Çevirin!

Yayınlanma tarihi: 31.03.2021

Evin genelde en küçük alanı olan balkonlardan en iyi şekilde faydalanmak için özel dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyarsın. Özellikle hasır, bambu, ahşap ürünlerinin kullanımı, balkonunu diğer odalardan farklı olan bir yaşam alanına dönüştürür. Minimalist düşüncenin ana sloganı olan "Az daha çoktur" anlayışı ile kullanılacak portatif ahşap ürünleri kullanışlılık ve temizlik sunar. Daha ferah görüntü sağlamak ve geniş hissetmek için manzaranın kapanmaması gerekli olup ince yapılı, alçak ahşap ürünler tercih edilmeli. Fakat balkonların yapısı gereği mevsim koşullarına karşı daha korumasız olduğundan güneşten, nemden ve soğuktan etkilenir. Ani ısı değişimleri yaşanması ve fizyolojik etkiler ahşap ürünlerinin zarar görme ihtimalini arttırır. Bu riskten kaçınmanın yolu, ahşap boyalar ile ürüne hem dekoratif hem de koruyuculuk özelliği kazandırmaktan geçer. Geri dönüştürerek kullandığınız ahşaplar, ovalleştirilmiş yapısıyla yumuşaklık hisse veren ahşap saksılar, katlanır ahşap masa takımlarını ahşap boyalar ile nasıl işlevsel hale getireceğini birlikte inceleyelim.

Ahşap Boyalar ile Balkonunuzu Yaşam Alanına Çevirin!

Ahşap boyalar ile eskiyi fırsata çevir

Kendi emeğinle balkona ekleyeceğin küçük ve kullanışlı ürünler başarma duygunu körükler. Eski bir meyve kasası mor ametist ya da mor yasemen ahşap boyama ile saksı rafına ya da tüm sert yüzeyleri yazı tahtası haline getirebilen kara tahta boyası ile balkonunda yazı panosuna dönüşebilir. Ahşap kütükleri, aşırı sıcak ve soğuk gibi hava şartlarından ya da yağmur, kar ve nemden etkilenmeyen mavi gölsu bazlı parlak boya ile boyayarak alçak ve manzaraya hakim oturma alanı yaratabilirsin. Eskimiş bir bankı sentetik parlak boyaların aksine parlaklığını zamanla kaybetmeyip sararma ve çatlama yapmayan turuncu karamel ile boyayarak üstünü oturma, altını ise depolama alanı olarak kullanabilirsin. Ahşap yüzeyi boyamadan önce zımpara ve vernik kullanarak dayanaklılığı arttırabilir ve derin ahşap kasaları boyayarak saksıya da çevirebilirsin.

Dikey yerleşim anlayışı ile ahşap boyama

Dar balkonunu yeniden yaşam alanına çevirmek için dikey yerleşim temeli üzerine kurmalısın. Katlanan masa ve sandalye takımının dikine her katlandığında boyasının atmaması ve zedelenmemesi için dayanaklı ahşap boyalar kullanmak gerekir. Saksılar dikey olarak yerleştirilerek ışıktan faydalanması sağlanır. Bitkileriniz ışıktan faydalanırken ahşap mobilyanın ışıktan zarar görmemesi için sararma yapmayan boya tercih edilmeli. Pastel renkleri tercih ederek dikey yerleşimi görsel şölene dönüştürebilirsin.

Sıcak ya da soğuk fark etmez

Masa takımını kırmızı, turuncu gibi sıcak renklere boyayarak hem iştahını arttırıp hem de soğuk günlerde içini ısıtarak balkonda uzunca kahvaltı yapabilirsin. Bunun yerine sıcak bölgede isen mavi, yeşil gibi soğuk renkleri kullanarak sakinlik ve huzuru çağırabilirsin. Balkonuna ahşap boyama ile farklılık katarken, Bi'Boya'dan mavinin, kırmızının, yeşilin ve diğer renklerin farklı farklı tonlarından kolayca boya temin ederek, tarzına uygun kaliteli boya ile kişiliğini yansıtabilirsin. Dilersen ilgini çeken renk tonlarından ücretsiz renk kartı da talep edebilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message