PAYLAŞ

5 Harika Çocuk Odası Teması

Yayınlanma tarihi: 6.01.2021

Çocuk odalarını dekore etmek çok eğlencelidir. Biraz yaratıcı düşünce ile çocuk odasını sıkıcı bir kutudan bir ilham dünyasına dönüştürebilirsin. Yaratıcılığın ve renklerin ön planda olduğu bu dünya ile ilgili 5 harika çocuk odası teması fikrini senin için derledik.

Spor teması

Çocuk odası için tercih ettiği spora ve takıma bağlı kalarak duvarları boyamak bile odanın görünümüne bambaşka bir hava katacaktır. Sevdiği sporu yansıtan kırlentler ve çarşaflar ile dekorasyonu tamamlamak da mümkün. Yastıklar, top ve ağ desenleri ile uyumlu olabilir. Örneğin, çocuğun futbolu seviyorsa, belki duvara bir kale çıkartması eklenebilir. Böylece odanın dekorasyonu biraz yaratıcılık ile eğlenceli bir temaya dönüşecek ve çocuğunun odasında zaman geçirip eğlenmesine katkıda bulunucaktır.

Lego teması

Lego çoğu çocuğun favori oyuncağıdır. Eğer senin çocuğun da legolardan hoşlanıyorsa çocuk odasını dekore etmek için Lego bloklarını tema olarak kullanmak harika bir fikir. Yastıklar, gardırop kapıları, tabureler lego blokları şeklinde tasarlanabilir. Üstelik bu temayı uygulamak için sadece farklı renklerde boyalar edinip duvarları lego blokları şeklinde boyayabilirsin. Böylece bu tema sayesinde rengarenk bir çocuk odasına sahip olmak mümkün.

Peri masalı teması

Küçük bir kız çocuğun varsa okuduğu masallardaki prenseslerin odaları rüyalarını süslüyordur. Böyle bir odaya sahip olmak hiç de zor değil. En sevdiği hikayenin öğeleriyle odayı hazırlayarak çocuğuna bir peri masalı rüyası verebilirsin. Külkedisi, Alice, Shrek veya Pamuk Prenses... Prenses yatağı, uçuşan tüller ile tamamlanabilir. Duvara yapıştırma veya boya ile yapılan bir prenses arabası ile de renk katabilirsin. Duvarları uçuk pembelerle renklendirmek bile o dünyaya giriş sağlayacaktır. Çocukluk, çocukların hayallerini kurup yaşayabilecekleri harika zamanlardır. Böyle bir odada sınırsız hayal gücü ile yaratıcılıkları canlanacaktır.

Araba teması

Arabalar animasyon filmi ile araba temalı oda çılgınlığı çocuklar arasında yaygınlaştı. Üstelik, erkeklerin arabalara dair ilgileri ise başından beri var. Odanın arabalara ve otomobillere göre dizayn edilmesi özellikle bir erkek çocuğunun rüyalarını süslüyordur. Yatağı araba şeklinde seçmek bu temanın olmazsa olmazlarından. Üstelik çocuk, istediği her an yatağına atlayarak arabasını kullanma özgürlüğüne sahip olur. Fiziksel unsurların yanı sıra, arabalar ile ilgili duvar çıkartmaları da kullanılabilinir. Arabaların varlığı odaya dinamizm getirerek çocukları ve arkadaşlarını cezbedecektir. Arabalar animasyon filminin renkleri de duvarlarda kullanarak çocuğun hayalleri gerçekleştirilebilir.

Uzay teması

Uzay, her yaş grubundan çocuğun ilgisini çeker ve hayallerini süsler. Uzay temasını uygulamak hiç de zor değil. Gezegenlerin ve yıldızların olduğu bir uzay görüntüsü ile duvarları renklendirmek oldukça kolay. Ek olarak uzay temalı çıkartmalar ve resimler ile duvarları ve tavanları işleyip temayı iyice belirginleştirebilirsin. Yatak örtüsü ve yastık seçimlerinde astronot kaskı ve uzay giysisi baskılı çarşaflar tercih ederek çocuğa uzay boşluğunun tadını çıkarma şansı verin. Bu tür temalar kesinlikle çocukların beğenilerinin ve seçimlerinin gelişmesine yardımcı olur.

Çocuklar küçük şeylerde mutluluk bulabilirler, öyleyse neden onlara sevgiyle baktıkları bir çocukluk yaşatmayasın. Sadece odanın rengini değiştirerek bile bir tema yaratmak mümkün. Şık, modern ve tarzını yansıtacak iç cephe duvar, ahşap ve kapı boyası renkleri için Bi'Boya'yi ziyaret edebilirsin. Geniş renk kataloğu sayesinde aradığın rengi kolayca bulacaksın. Üstelik fazla gelen boyayı kolayca iade edebilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
Gökyüzünün En Soft Renkleri Duvarında
Mekan
Kolay silinebilen boya nedir? Hangi mekanlarda uygulanabilir?
Mekan
Evinde en çok batan duvar için hangi boya uygun?

Toast Message