Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
1 oda, 3 duvar, 3 farklı renk
1 oda, 3 duvar, 3 farklı renk
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

1 oda, 3 duvar, 3 farklı renk

Yayınlanma tarihi: 26.08.2021

Bahar mevsimi doğadaki değişimin yanı sıra yaşam alanlarında da renklerin coşkusu ile kendisini hissettirir. Bahar demek aslında evlerde tadilat ve yenileme zamanının da geldiğinin işaretçisi gibidir. İster yeni bir eve taşın ister mevcut evinden sıkıldığında küçük dokunuşlarla yepyeni bir tarz yaratman mümkün. En basiti duvarların rengini değiştirmekle aslında evini yepyeni renklerle buluşturmakla kalmaz, taptaze bir enerjiyi yaşam alanına taşımış olursun. Duvar rengi değiştirmek aslında sadece duvarlar kirlendiğinde değil, tarz değişikliği ya da dekoratif bir görünüm kazandırmak için de yapılır. Örneğin son zamanların dekorasyon trendlerinden bir odada tek duvar boyama tekniği ile çarpıcı bir görünüme imza atabilirsin. O zaman küçük dokunuşlarla evine yepyeni bir hava katmak için aşağıdaki ipuçlarından ilham almaya ne dersin?

1 oda, 3 duvar, 3 farklı renk

Duvarlarda küçük dokunuşlarla yepyeni bir tarz yarat

Evinin havasını değiştirmek istediğinde, ortama dinamik bir hava katmak ya da belli bir eşyayı odak noktası yapmak için tek duvar boyama tekniğinden yararlanabilirsin. Bu noktada hangi renkleri nerede ve nasıl kullanman gerektiği konusunda küçük bir araştırma işini kolaylaştırır. İhtiyacın olanlar isetek duvar boyama setinde bulunan boya ve bir rulo fırçadan ibarettir. Ortaya çıkan sonucu ise tamamen senin yaratıcılığın ve kişisel zevklerini nasıl harmanladığın belirleyecek. Eğer sen de duvarlarının sıkıcı ve sıradan olduğunu düşünüyorsan o zaman dinamik ve çarpıcı bir görünüm için tek duvar boyama uygulamasından yararlanabilirsin. Odanda ya da salonda bu teknikle kontrast oluşturabilir, ortama hareket katabilir ya da stilini ortaya koyabilirsin. Tek duvar boyama uygulamasında genellikle pencere ya da kapı olmayan tek parça halindeki duvarlar tercih edilir. Salonda, odanda ya da mutfakta vurgulamak istediğin şömine, TV ünitesi ya da bir tablo varsa onun arkasındaki duvarı farklı bir renkle boyayabilirsin. Ancak dikkat çekecek bir obje yoksa o zaman boyadığın duvarda kontrast bir renk kullanarak o duvarı ortamın odak noktası haline getirebilirsin. Diğer duvarlardan birkaç ton koyu renkleri üç duvara uygulayarak çarpıcı bir görünüm elde edebilirsin.

Tek duvarda hangi tonlar nasıl kullanılmalı?

Tek duvar boyama uygulamasında genellikle kullanılan renkler diğer duvarlardan daha koyu tonda olmalıdır. Böylece daha doğal bir görünüm elde edilmiş olur. Geniş alanlar söz konusu ise kırmızı, mavi, yeşil tonları rahatlıkla bu uygulamada kullanılabilir. Ayrıca yeterince gün ışığı almayan bir oda için 3 duvarın her birini farklı mat sarı tonlarından birisi ile boyamak uygun bir seçim olabilir. Bazen geniş bir salonda ya da koridorda farklı bir alana geçiş yapıyormuş izlenimi uyandırmak için de üç duvarın her birini daha koyu tonlara boyayabilirsin. Yatak odasında ise yatak başlığının arkasındaki duvarı siyah ya da lacivert tonları ile boyayarak sofistike bir şıklığa imza atabilirsin. Diğer iki duvarı ise nötr tonlarında buz beyazı , dağ grisi, akaytonlarında renklendirebilir, bir odada 3 farklı duvarda 3 farklı tek duvar boyama yapabilirsin. Yaşam alanlarında çarpıcı bir dekoratif etki yaratmak için Bi’Boya’da bulunan tek duvar boyama setlerinin geniş renk skalasından seçim yapabilirsin. Tarzını yansıtan duvarlarla evini yenilerken online alışverişin rahatlığını yaşayabilir, istediğin renkleri sepetine kolayca ekleyebilirsin. Üstelik elinde kalan fazla boya olursa onu da zahmetsizce iade edebilirsin.

1 oda, 3 duvar, 3 farklı renk
Diğer Yazılara Göz At
Renkler
Kız Çocuk Odalarının Vazgeçilmezi: Lila Rengi Duvar Boyası
Renkler
Duvar Boyasında Soğuk Renkler Hangileridir? Soğuk Renk Tonları
Renkler
Renklerin Gücü: Ev Dekorasyonundaki Uyumlu Renkler

Toast Message