Mutfak Dolabı Boyama Seti

2 ürün

FİLTRELE

-
51 TL - 100 TL (1)
101 TL - 250 TL (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)

Mutfak Dolabı Boyama Seti

2 ürün

Fiyat Aralığı
-
51 TL - 100 TL (1)
101 TL - 250 TL (1)
Ürün Puanı
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)
Mutfak Dolabı Boyama Seti

Mutfak Dolabı Boyama Seti


Mutfaklarda değişiklik yapmanın en eğlenceli ve keyifli yolu, özel mutfak dolaplarını veya hazır mutfak dolaplarını boyamak! Eğer senin de istediğin çok daha yeni, canlı ve göz alıcı görünen bir mutfaksa, Bi’Boya mutfak dolabı boyama seti tam sana göre demektir! Birbirinden güzel renklerdeki parlak boyaları uygulama sırasında ihtiyaç duyacağın rulo, zımpara ve maskeleme bantlarıyla bir araya getiren setlerle hem mutfağını hem de gününü renklendirmek senin ellerinde!

Mutfak dolapları için boya seçimi


Bi’Boya’nın 2.5 litrelik su bazlı parlak ahşap boyalarıyla mutfak dolaplarını dilediğin renkle buluşturabilirsin. Mutfak dolabı boyama seti içerisinde yer alan 10cm kadife parmak rulo, zımpara ve 24 mm’lik maskeleme bandı ile pratikleşen boya tecrübesini boyunca çok eğlenecek ve renkli anılar biriktireceksin!

Mutfak dolaplarını boyamak için yapmak gereken ilk şey istediğin renge karar vermek. Eğer açık renklerle bezeli aydınlık bir mutfak istiyorsan kristal, pamuk veya beyaz tonlarını seçebilirsin. Daha sıcak ve samimi bir atmosfer yakalamak istersen gül tozu veya cappucino tonlarını deneyebilirsin. Ihlamur ve çağla tonlarıyla mutfağına doğanın renklerini taşıyabilirsin. Karar senin! Hangisini istersen seç, mutfak dolabı boyama seti kapına gelsin. Malzemelerin tamamlandıktan sonra mutfağını yeniden tasarlamak için işe koyulabilirsin.

Mutfak dolapları nasıl boyanır?


Hayalindeki rengi seçtiysen artık dolapları boyamaya başlayabilirsin. Bu aşamada senin için hazırladığımız ipuçlarını takip ederek kusursuz sonuca ulaşabilirsin.

Ahşap mutfak dolaplarını boyamaya başlamadan önce üzerindeki kulp, dekor gibi ekstra kısımları sökmelisin. Eğer sökemiyorsan mutfak dolabı boyama seti içerisindeki maskeleme bandıyla bu bölgeleri kapatabilirsin. Böylece istemediğin noktalara boya bulaşmaz.

Eğer mutfak dolaplarını iki renkli yapmayı düşünüyorsan farklı renk bölgelerini maskeleme bandı ile birbirinden ayırmayı unutma. Böylece çok daha pratik bir uygulama yaparak kusursuz bir sonuç elde edebilirsin.

 * 
Bi’Boya mutfak dolabı boyama seti içerisindeki parlak ahşap boyalar insan sağlığını koruyan su bazlı ürünlerdir. Bu nedenle boyayı seyreltmek için kullanacağın su miktarına çok dikkat etmelisin. Fazla su eklersen istediğin performansı elde edemeyebilirsin.

 * 
Mutfak dolaplarının üzerinde toz ve yağ kalıntıları olabilir. Bu kalıntılar ahşapla boya arasına girdiği için boyanın tutunmasını zorlaştırır. Bu nedenle boyama öncesinde dolapların üzerini iyice temizlemeli ve kurutmalısın.

 * 
Ahşap mutfak dolaplarını boyamaya başlamadan önce yüzeydeki eski boya ve vernik kalıntılarını tamamen temizlemen gerekiyor. Bu aşamada mutfak boyama seti içerisinde yer alan zımpara sana yardımcı olacaktır. Tabii önce dolap malzemesinin zımpara yapmaya engel bir durumu olup olmadığını kontrol etmelisin. Daha sonra yüzey tamamen pürüzsüz bir hale gelene kadar zımpara işlemini sürdürmelisin.

 * 
Ahşap oldukça emici bir malzeme. Bu nedenle boyama katmanları sırasında dikkatli davranmak gerekiyor. İlk katı boyayı incelterek atmalısın. Çünkü zımparalanan ve gözenekleri açılan ahşap en emici formunda oluyor. İkinci ve üçüncü katlar da ise boyayı inceltmeden kullanmalısın.

 * 
Mutfak dolabı boya seti içerisindeki kadife rulo ile dolapları rahatlıkla boyayabilirsin. Eğer dolaplar üzerinde ince işçilikler varsa buralarda kıl fırça kullanabilirsin.

 * 
Boyama sırasında tek bir yönde ilerlemeye dikkat et. Tek bir tarama ile boyadığın kısmın 1/3’ünün üzerinden diğer taramada tekrar geçmelisin. Yani her bir taramayı 1/3 oranında kaydırılmış bir diğer taramayla devam ettirmelisin. Aksi halde fırça izleri oluşabilir.

 * 
Her kat arasında yaklaşık 3-6 saat bekleyerek boyanın tamamen kurumasına izin vermelisin. Son katı bitirdikten sonra da en azından 3 hafta kadar boyanın darbe almasını önlemeye çalış. Çünkü ahşabın emici özelliğinin azalması tam kuruma süresini uzatıyor.

Gördüğün gibi Bi’Boya mutfak dolabı boyama seti ile mutfağına yepyeni bir görünüm kazandırmak hem çok kolay hem de çok eğlenceli! Sen de dilediğin rengi hemen şimdi seç, ister cadence mutfak dolabı boya ister çoklu boya siparişini ver ve yaşamını renklendirmenin tadını çıkar!

Tek Tıkla Güvenli Alışveriş
4 Farklı Kart Ailesine Vade Farksız 7 ve 8 taksit imkanı
Hızlı Teslimat
Kolay Değişim ve İade
kalekim

Bi'Boya Ürün Broşürü 2020

İNCELE
0 0₺